Post sponsorowany

Wybielanie zębów to jedna z najprostszych dróg do promiennego uśmiechu. Dziś coraz częściej decydują się na taki zabieg nie tylko gwiazdy show-biznesu. Już jedna wizyta w klinice stomatologicznej w znaczący sposób może odmienić wygląd zębów, które staną się nawet o kilka odcieni bielsze niż przed zabiegiem.

Wybielanie zębów to jedna z najprostszych dróg do promiennego uśmiechu. Dziś coraz częściej decydują się na taki zabieg nie tylko gwiazdy show-biznesu. Już jedna wizyta w klinice stomatologicznej w znaczący sposób może odmienić wygląd zębów, które staną się nawet o kilka odcieni bielsze niż przed zabiegiem. Na kolor kości zębowej wpływają nie tylko geny, ale również rodzaj spożywanych pokarmów i napojów, spośród których ciemne owoce i warzywa, wino, czy kawa to najczęstsi winowajcy przebarwień uśmiechu. Zanim zdecydujesz się na wizytę u dentysty, warto poznać kilka ważnych szczegółów dotyczących wybielania.

Dlaczego warto wybielić zęby?

Nie od dziś wiadomo, że piękny, zdrowy uśmiech w pozytywny sposób wpływa na naszą samoocenę. Badania naukowe już dawno udowodniły, że to właśnie wygląd i stan naszego uzębienia jest czymś, na co rozmówcy i potencjalni partnerzy zwracają uwagę w pierwszej kolejności. Sprawiając, że zęby staną się bielsze, zwiększamy nasze szanse na znalezienie wymarzonej pracy oraz naszą pewność siebie. Dodatkowo wskazaniem do wybielania zębów jest przebyte leczenie endodontyczne („kanałowe”), po którego zakończeniu ząb może zmienić barwę na nieco ciemniejszą od pozostałych. Podobny problem często spotyka osoby borykające się z uszkodzeniami kości zębowej wywołującymi martwicę. W takich przypadkach pierwotnie jasny ząb z czasem szarzeje, co wpływa niekorzystnie na ogólny wygląd uśmiechu. Najczęstszą przyczyną wybielania zębów przez pacjentów jest natomiast fakt, że odcień kości zębowej zmienia się wraz z wiekiem na coraz ciemniejszy.

Metody wybielania zębów u dentysty i ich koszt

Decydując się na poprawę uśmiechu, warto dowiedzieć się, ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty. Najtańszą profesjonalną metodą wybielania jest codzienne noszenie specjalnych nakładek wypełnionych wybielającym żelem. Podczas wizyty w klinice, dentysta dobiera odpowiednie stężenie substancji wybielających, aplikuje pierwsze nakładki i wyjaśnia, w jaki sposób należy z nich korzystać. Aby zabieg przyniósł oczekiwany efekt, należy nosić nakładki na zębach od 3 do 12 godzin w ciągu doby. Ich koszt to około 500-1000 zł, a kuracja trwa od 2 do 4 tygodni i pozwala na rozjaśnienie zębów do 4 tonów. Osiągnięty w ten sposób efekt utrzymuje się nawet do 3 lat, ale aby tak się stało, w trakcie i na 2 tygodnie po zakończeniu kuracji należy stosować tzw. białą dietę, polegającą na unikaniu m.in. czerwonego mięsa, serów i ciemnego pieczywa.

Ciekawą propozycją dostępną dla większości pacjentów jest wybielanie zębów z wykorzystaniem licówek. Zabieg licowania jest bezbolesny, a decydując się na założenie cienkich nakładek, pacjent może zmienić nie tylko kolor swoich zębów, ale również ich kształt. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów licówek, spośród których najtrwalsze i najbardziej naturalne są licówki porcelanowe. Zapłacimy za nie od około 700 do nawet 3 000 zł za każdy ząb. Mniej trwałe i z czasem przebarwiające się licówki kompozytowe to koszt 250-350 zł za jeden ząb. Zabieg licowania jest dostępny w ofercie kliniki dentystycznej Warsaw Dental Center. Szukając sposobu na poprawę uśmiechu, warto porozmawiać o tej metodzie z jej wykwalifikowanym personelem. Najbardziej popularne jest natomiast zastosowanie lampy UV. W tym przypadku, za trwający około 1h zabieg musimy zapłacić od 400 do nawet 3 000 zł. W zamian otrzymujemy uśmiech bielszy nawet o 5 odcieni.

Klinika stomatologiczna Warsaw Dental Center ma w swojej ofercie również możliwość wybielenia zębów z wykorzystaniem specjalistycznej lampy Philips Zoom. Koszt takiego zabiegu to 1600 zł. Poza zastosowaniem najnowocześniejszej technologii promieni UV, w skład zabiegu wchodzi również zestaw profesjonalnych nakładek wybielających, do stosowania po wizycie. Połączenie tych dwóch metod wybielania zębów jest gwarancją osiągnięcia i utrzymania śnieżnobiałego uśmiechu przez naprawdę długi czas.

Przeciwwskazania do zabiegu wybielania lampą UV

Niestety nie każdy pacjent może poddać się zabiegowi wybielania. Lekarze odradzają zmianę odcienia kości zębowej osobom bezpośrednio po zakończeniu leczenia ortodontycznego, pacjentom posiadającym dużą liczbę wypełnień lub zbyt małą ilość szkliwa, a także tym, którzy cierpią na choroby dziąseł i przyzębia oraz silną nadwrażliwość zębów. Także pacjenci chorzy na chorobę Parkinsona i epilepsję nie powinni decydować się na zabieg wybielania. Niewskazane jest również wybielanie zębów u osób poniżej 14-16 roku życia, ponieważ ich kości nie są jeszcze w pełni ukształtowane i taki zabieg mógłby negatywnie wpłynąć na ich rozwój uzębienia. Wybielanie mogłoby również zaszkodzić kobietom w ciąży i matkom karmiącym, dlatego także one powinny zaczekać z poddaniem się zabiegowi do rozwiązania. W przypadku wybielania zębów promieniami UV należy również pamiętać, że zabieg ten nie powinien być powtarzany częściej niż raz do roku.

Czy skuteczne wybielanie zębów domowymi metodami jest możliwe?

Chociaż na portalach internetowych nie brakuje domowych sposobów na wybielanie, których autorzy obiecują prawdziwie hollywoodzki uśmiech, należy być wobec nich ostrożnym. Wybielanie zębów sodą oczyszczoną czy sokiem z cytryny może doprowadzić nie tylko do nadwrażliwości, ale również do trwałego uszkodzenia szkliwa. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym to proces całkowicie bezpieczny i właściwie bezbolesny, a przeprowadzając go samodzielnie, możemy narazić nasze zdrowie i wygląd naszego uśmiechu na szwank. Nie warto w ten sposób ryzykować i dlatego, jeśli marzysz o śnieżnobiałych zębach, już dziś wybierz klinikę oferującą wybielanie w profesjonalnych warunkach.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x