Post sponsorowany

Ubytki i uszkodzenia zębów wpływają nie tylko na komfort życia i estetykę twarzy, ale także na zdrowie. Kłopotów z zębami w wielu przypadkach można jednak uniknąć. Dbanie o wysoką higienę jamy ustnej, regularne wizyty u stomatologa i zdrowa dieta to główne elementy, o które należy zadbać. Ważny jest również poprawny zgryz. Dowiedz się, co zrobić, aby przez wiele lat cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

1. Ładny uśmiech to podstawa

2. Ortodoncja w służbie zdrowego uśmiechu

Ładny uśmiech to podstawa

Ładny uśmiech zapewniają przede wszystkim profilaktyka oraz regularna pielęgnacja jamy ustnej, w tym odpowiednia technika czyszczenia zębów. Pozytywny wpływ na szkliwo ma również ograniczenie spożycia produktów z dużą ilością cukru, a także kawy i herbaty, które powodować mogą przebarwienia. Oprócz tego ważna jest regularna kontrola zębów i przyzębia w gabinecie stomatologicznym.

Stomatologia to rozwinięta dziedzina, przez co ładnymi zębami można cieszyć się jednak także w sytuacji ich utraty. Pomaga w tym implantologia, dzięki której uzupełnić można ubytki, a tym samym przywrócić prawidłowe funkcje żucia oraz codzienny komfort. Współczesne technologie zapewniają implanty wysokiej jakości, które nie różnią się wizualnie od naturalnych zębów. O uśmiech warto dbać w sprawdzonych miejscach, takich jak Klinika Implatologiczna Dentalcorner, gdzie swoje usługi oferują specjaliści.

Ortodoncja w służbie zdrowego uśmiechu

Nikogo nie trzeba przekonywać, że ładne zęby i uśmiech wpływają w znacznym stopniu na estetykę i rysy twarzy, a w szerszym ujęciu także na samopoczucie i większą pewność siebie. Zły zgryz zmniejsza komfort codziennego życia, a także może ograniczać w osiąganiu sukcesów w sferze prywatnej i zawodowej.

Niepoprawne rozmieszczenie zębów lub rozwój szczęki mogą powodować asymetrię rysów twarzy, wady wymowy, cofnięcie brody czy też powstawanie szpar między zębami. Wbrew powszechnej opinii wady zgryzu to jednak nie tylko problem natury estetycznej.

Nieprawidłowy zgryz może skutkować oddychaniem przez usta, a także utrudniać prawidłową higienę jamy ustnej, doprowadzając do ścierania się szkliwa oraz zwiększając możliwość powstawania stanów zapalnych. Kłopoty ortodontyczne są również jedną z głównych przyczyn rozwoju próchnicy i chorób przyzębia.

Tym samym wady zgryzu  wpływają negatywnie na ogólną kondycję organizmu. Z tego powodu warto korygować je już od najmłodszych lat. Korekcja może być również niezbędna przed rozpoczęciem leczenia implantologiczno-protetycznego. Ortodoncja w dentalcorner zapewnia fachową i kompleksowe leczenie uzębienie.

A czy fluor zawarty w paście do zębów jest ważny ? Fluor znany jest głównie jako składnik past do zębów. Powszechnie panuje opinia, że przyczynia się do wzmacniania szkliwa, a także ochrony przed próchnicą.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x