Post sponsorowany

Okres ciąży jest szczególny w życiu każdej kobiety. W tym czasie powinno się szczególnie zadbać o własny organizm, dostarczając mu niezbędnych składników. Poniżej przedstawiamy krótkie kompendium wiedzy na ten temat.

Odpowiednia dieta

Należy uświadomić sobie, że połączone pępowiną dziecko dostaje dokładnie te same składniki odżywcze, co my. A może mieć to kluczowy wpływ na jego rozwój. Ponadto w ciąży wzrasta zapotrzebowanie na energię, przyspiesza przemiana materii przez intensywniejszą pracę układu krwionośnego oraz oddechowego. W jadłospisie przyszłej mamy koniecznie musi znaleźć się chude mięso, nabiał, produkty bogate w żelazo i wiele innych. Unikajmy dodatkowych dawek cukru, nie pijmy napojów gazowanych. Warto zadbać też o suplementację, szczególnie o kwas foliowy. Na stronie sklepswanson.pl jest cała gama skutecznych naturalnych produktów, które uzupełnią niedobory konkretnych substancji.

Badania

W okresie ciąży należy zwrócić szczególną uwagę na badania. Lekarz pokieruje jakie wyniki są niezbędne do oceny zdrowia mamy i dziecka. Absolutną podstawą bezpieczną na dzieciątka jest USG, a także regularne badania krwi. Szczególnie bada się poziom cukru, by nie dopuścić do cukrzycy.

Unikanie stresu

Stres nie jest sprzymierzeńcem ani kobiety w ciąży, ani maluszka. I choć są w życiu sytuacje, w których nie da się go uniknąć, warto zrobić wszystko, by codziennie wyspać się, nie denerwować się na niepotrzebne rzeczy. W wyniku stresu wydzielana jest adrenalina, która może prowadzić do skurczu macicy, a w rezultacie do przedwczesnego porodu.

Aktywność fizyczna

Jeśli lekarz nie zalecił leżenia, warto zadbać o aktywność fizyczną dostosowaną do stanu, w którym jesteśmy. Coraz więcej fitness klubów proponuje zajęcia dedykowane kobietom w ciąży. Takie ćwiczenia pomagają rozciągnąć się, zredukować stres i poznać inne mamy.

Ciąża to czas szczególny, od którego naprawdę może zależeć wiele czynników w dalszym życiu naszego maleństwa. Warto więc szczególnie zadbać o prowadzony styl życia w tym okresie.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x