Imbir w naszej kuchni ma swoje miejsce od lat. Dodajemy go w różnej postaci do wielu potraw, jest także przyprawą, bez której trudno wyobrazić sobie smak rozmaitych dań. Czy jesteśmy jednak świadomi jego oddziaływania na organizm i zdrowie? Poniżej prezentujemy 5 faktów o imbirze, które mają wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

1. Imbir ma wpływ na zahamowanie niektórych rodzajów nowotworów

Substancje wchodzące w skład imbiru mają działanie antynowotworowe i posiadają zdolność do zabijania komórek rakowych we wczesnym ich stadium lub doprowadzenia do ich samostrawienia. Wiele badań wskazuje na lepsze działanie i efektywność przejawianą przez imbir niż przez metody onkologiczne używane przy chemioterapii.

2. Imbir pomaga na ból głowy

Antyoksydacyjne związki zawarte w imbirze rzeczywiście mają dobry wpływ na migrenowe bóle głowy, które ulegają złagodzeniu lub zniknięciu po terapii imbirem. Przyprawę dodaje się do wybranych posiłków bądź przyjmuje w postaci suplementu diety – pierwsze efekty obserwuje się już po kilku dniach.

3. Imbir działa przeciwzapalnie

Nie bez powodu herbata z imbirem polecana jest na zimowe wieczory jako forma ogrzania organizmu lub w trakcie choroby dla szybszego powrotu do zdrowia. Bioaktywne związki w imbirze lokalizują ogniska zapalne, hamują prozapalne czynniki i tym samym powodują włączenie imbiru jako ważnej części profilaktyki przeciwzapalnej

4. Imbir wspomaga odchudzanie i oczyszczanie

Porcja imbiru nie tylko zwiększa sytość organizmu, ale wpływa także na nasilenie termogenezy – szybsze i bardziej efektywne spalanie kalorii i wydatkowanie energii. Oznacza to, że przyjmowanie imbiru niesie za sobą zanik uczucia łaknienia lub jego złagodzenie a przy dodatkowej aktywności fizycznej procentuje w postaci dodatkowych spalonych kalorii.

5. Imbir pomaga w trawieniu

Imbir ma zbawienny wpływ na przemianę materii oraz późniejsze jej produkty. Aktywne związki w imbirze pobudzają produkcję soków trawiennych, mają też swój udział w wydzielaniu żółci i zapobiegnięciu jej zastojom.

Powinniśmy korzystać z dobrodziejstw imbiru – który nie tylko jest tani i łatwo dostępny, ale też niezwykle zdrowy i pomocny układom i organom naszego organizmu. Nie niesie za sobą skutków ubocznych i można przyjmować go w różnej postaci.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x