Post sponsorowany

Lekarze i diagności od dłuższego czasu poszukują nowych rozwiązań, które ułatwią im prawidłowe określenie stanów chorobowych i umożliwią szybkie dobieranie terapii. Gdy tradycyjna medycyna okazuje się zawodna, podejmuje się metody niekonwencjonalne. Coraz bardziej powszechna staje się metoda biorezonansu magnetycznego. Odkryta ona została w latach sześćdziesiątych XX wieku. Jakie urządzenie do diagnostyki organizmu metodą biorezonansu magnetycznego wybrać? Na rynku pojawiło się jak dotąd sporo urządzeń przeznaczonych do diagnostyki organizmu. Wybór najwłaściwszego nie jest łatwy. Poza tym można wybierać pomiędzy sprzętem nowym, a używanym.

Używane urządzenia medyczne – czy to dobry wybór?

Sprzęt medyczny wprowadzony do obrotu musi przede wszystkim posiadać znak CE. Wprawdzie sam obowiązek starania się o certyfikat to zadanie dla producenta, to jednak dystrybutor powinien sprawdzić fakt przeprowadzenia właściwej procedury oceny zgodności towaru. Dokonując zakupu używanego sprzętu, warto się poznać miejsce jego pochodzenia.

 Otóż gdy aparatura była użytkowana w publicznych lecznicach, można domniemywać, że była mocno eksploatowana. Zaś jeśli była używana w placówkach prywatnych, zapewne obsługiwano nią mniejszą liczbę pacjentów. Od razu nasuwa się wniosek, którą lepiej wybrać ze względu na lepszy stan. Gdy aparatura medyczna była użytkowana w placówkach medycznych w kraju czy za granicą, możemy być pewni, że znak CE przyznano zgodnie z określonymi wymogami.

 Urządzenia do diagnozowania, monitorowania stanu zdrowia, a także do leczenia i rehabilitacji są podstawą funkcjonowania placówki medycznej. Koszt zakupu urządzeń nowych jest często bardzo wysoki. Można zaoszczędzić wyposażając głównie prywatne gabinety lekarskie i rehabilitacyjne w sprzęt tzw. rekondycjonowany. Jest to aparatura używana i będąca nadal na gwarancji. Właściciele tych urządzeń medycznych sprzedają je, gdy postanawiają zaopatrzyć się w nowszy sprzęt wraz z wejściem nowych technologii. Dotychczasowe są jednak sprawne i bezawaryjne, więc przez długi czas mogą być używane. Używany sprzęt medyczny można znaleźć na Allegro, lecz również na specjalistycznych giełdach internetowych. Sprzedającymi są zazwyczaj prywatni dystrybutorzy. Oni najczęściej sprowadzają urządzenia z zagranicy. Wymiany sprzętu na nowy dokonują też sami właściciele prywatnych gabinetów, którzy wymieniają wyposażenie swoich placówek na sprzęt nowszej generacji. Prywatne osoby najczęściej sprzedają na aukcjach sprzęt rehabilitacyjny. Kupowanie skomplikowanych technologicznie urządzeń, takich jak np. tomograf komputerowy, aparat do rezonansu magnetycznego, aparat do USG czy do RTG obarczone jest sporym ryzykiem, czy urządzenie na pewno będzie w pełni sprawne. W związku z tym warto zainteresować się firmami, które specjalizują się w sprowadzaniu i sprzedaży zarówno nowego, jak i używanego sprzętu, najczęściej mają też w swojej ofercie sprzęt medyczny najnowszej generacji.

 Ułatwieniem w zakupie są specjalne porównywarki, gdzie można dokonać porównania różnych ofert tego samego lub podobnego do oczekiwań sprzętu. Takim miejscem jest portal http://www.medipment.pl/ firmy MEDIPMENT, na którym można znaleźć wiele ofert zarówno nowych jak i używanych urządzeń diagnostyki medycznej. Taka podpowiedź dla kupującego stwarza szansę na wybór optymalnej opcji zakupowej.

Warto kupować u dystrybutorów

Zakupując sprzęt medyczny u dystrybutora, potencjalny nabywca może liczyć nie tylko na sam zakup rekondycjonowanego sprzętu, ale też na doradztwo i profesjonalną pomoc również w instalacji sprzętu. Sprzęt taki poddaje się kompleksowemu przeglądowi i sprawdzane są jego wszystkie funkcje. Taka rekondycjonowana aparatura posiada swój paszport techniczny. Zawarta jest w nim informacja o poprawności. Kupujący zyskuje zatem pewność, że urządzenie jest rzeczywiście sprawne. Zwykle na taki sprzęt udzielana jest jeszcze co najmniej 6-miesięczna gwarancja. Dodatkowo można liczyć na serwisowanie sprzętu. Aparatura rekondycjonowana powinna być nabywana w sprawdzonych i profesjonalnych firmach, co jest dobrym sposobem na pełne wyposażenie gabinetu lekarskiego znacznie niższym kosztem.

Nowe urządzenia medyczne

Radilogia cyfrowa na obecnym etapie rozwoju, umożliwia przetwarzanie obrazów cyfrowych. Coraz nowocześniejsze sposoby obróbki negatywów przez aparaturę RTG są dostępne na rynku medycznym. Dzięki takim stacjom diagnostycznym możliwe jest zdecydowanie bardziej dokładne diagnozowanie pacjenta. Aby zaś odtworzyć w odpowiedniej jakości zdjęcie rentgenowskie niezbędny jest najlepszy sprzęt. Dla przykładu stacje diagnostyczne DICO, czyli negatoskopy cyfrowe są kompletnymi komputerami medycznymi, które doskonale sprawdzają się na salach operacyjnych. Zarówno wysokie parametry, jak i szczelna obudowa wpływają na to, że te urządzenia są bardzo funkcjonalne. Komputerowe stacje medyczne DICO 2M 47″/21″ są urządzeniami, które wyposażono w zmywalną klawiaturę medyczną z touchpadem, monitor kalibrowany do DICOM oraz szybę z antyrefleksem. Urządzenie posiada zintegrowaną stację CD/DVD, dostępną również w wersji do zabudowy. Ponadto są w nim dwa gniazda USB zabezpieczone przed zalaniem. Aparatura jest łatwa do dezynfekcji, ponieważ składana medyczna klawiatura podfoliowa zintegrowana jest z touchpadem oraz z powłoką antybakteryjną. Może być też dodawana dezynfekowalna, silikonowa mysz medyczna. Jest to wysokiej klasy system komputerowy, który w pełni gwarantuje najwyższą niezawodność i wydajność. Nowoczesne produkty i urządzenia medyczne można znaleźć w porównywarce MEDIPMENT lub na stronach dystrybutorów.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x