Skóra naszego ciała uznawana jest za jego największy narząd i nie ma w tym nic dziwnego bowiem pokrywa ona każdy jego centymetr. Skóra jest pewnego rodzaju tarczą obronną, która chroni organizm przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Większą uwagę poświęcamy jej zazwyczaj w momencie wystąpienia na niej podejrzanych zmian skórnych. Wówczas to zaczynamy rozważać udanie się na pierwszą w życiu konsultację dermatologiczną. Kim jest dermatolog? Jakie
Czym zajmuje się dermatolog?
Dermatologia jest jedną z najbardziej rozwiniętych dziedzin medycyny. Choć praca lekarzy, którzy ukończyli specjalizację w kierunku dermatologii zazwyczaj kojarzona jest z leczeniem najpopularniejszej choroby wieku młodzieńczego, czyli trądziku to wbrew pozorom zakres wykonywanych przez dermatologa obowiązków jest znacznie większy.
Dermatolog zajmuje się nie tylko leczeniem chorób skóry i jej przydatków (gruczoły potowe, gruczoły łojowe, włosy, paznokcie), ale przede wszystkim dużą uwagę skupia on na ustaleniu źródła przyczyny występujących schorzeń. Oprócz tego dermatolog dysponuje wiedzą z zakresu alergologii, chorób immunologicznych, chorób onkologicznych, endokrynologii, chorób wewnętrznych oraz chorób przenoszonych drogą kropelkową i płciową. Zastanawiasz się, dlaczego? Otóż, każda z chorób przynależąca do wyżej wymienionych grup objawiać się może w postaci zmian skórnych.
Kiedy zgłosić się po pomoc do specjalisty?
Na skórze jakiś czas temu pojawiło się dziwne znamię, które wzbudza Twój niepokój? A może największą zmorą są niedoskonałości cery? Właśnie w takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja ze specjalistą. Dermatolog jako lekarz zajmujący się chorobami skóry z pewnością odpowie na wszystkie pytania, co więcej ustali on przyczynę występującej dolegliwości po to by jak najszybciej zastosować właściwe leczenie. Mieszkańcy stolicy skorzystać mogą m.in.: z bogatej oferty Kliniki Babka Medica. Pamiętaj, że w przypadku podejrzanych znamion występujących na skórze czas odgrywa bardzo ważną rolę, zbagatelizowanie problemu i pozostawienie go samemu sobie może w przyszłości skutkować wystąpieniem poważnych dolegliwości zagrażających nie tylko zdrowiu, ale także i życiu.