Prawidłowy sposób odżywiania to niezwykle ważny element rozwoju każdego sportowca. Właściwie zbilansowana dieta pudełkowa ma ogromne znaczenia dla zdrowia i sprawności układów: mięśniowego i nerwowego.

Co równie ważne jest również czynnikiem wpływającym na dobre samopoczucie, który wpływa także na uzyskiwanie bardzo dobrych wyników sportowych.

Dieta pudełkowa dla osoby aktywnej fizycznie powinna być opracowywana w sposób indywidualny, tak by dostosować ilość makroelementów i składników odżywczych do płci, wieku oraz natężenia treningów. Mało, kto, zdaje sobie również sprawę, że to, co zjada sportowiec ćwiczący tylko na siłowni musi się znacząco różnić od diety dla biegacza czy piłkarza.

Dlatego, poszukując odpowiedniej diety dla siebie, warto postawić na profesjonalną pomoc, bowiem ważna jest ocena tego, w jakiej fazie treningowej jesteśmy oraz czy nasza aktywność ma charakter zaawansowany czy też amatorski. Sportowcom przyda się, więc profesjonalna usługa układania diety i catering sportowy.

Dieta pudełkowa – co i jak?

Osoby pozostające aktywne fizycznie, skupiające się na długich spacerach, rekreacyjnej jeździe na rowerze czy uprawiające takie dyscypliny jak na przykład nordic walking muszą dostarczyć swojemu organizmowi sporo energii i składników odżywczych. Dlatego w swojej diecie powinny zadbać o dużą ilość węglowodanów złożonych, które zawierają dodatkowo magnez i witaminę B.

W średnich ilościach dopuszczalne jest spożywanie prostych węglowodanów pochodzących ze słodyczy i owoców a także pełnowartościowe białko. Taką dietę powinny uzupełniać dwa litry wody wypijane dziennie. Catering fit dla osób dużo ćwiczących na siłowni powinien opierać się w głównej mierze o bilans kaloryczny. Niezbędne jest również zbadanie przemiany materii tak by ocenić, na którym etapie treningowym jesteśmy. Potem pozostaje już decyzja o budowaniu masy mięśniowej lub redukcji tkanki tłuszczowej.

Dieta pudełkowa dla fanów ćwiczeń siłowych powinna obfitować w wołowinę, wieprzowinę, ryby, jogurty oraz drób, czyli dobrze przyswajalne białka, które świetnie budują mięśnie. Ważne są również dobre tłuszcze jak orzechy, oliwa i owoce morza, które wspomogą produkcje np.: testosteronu. Głównym źródłem energii dla osób dźwigających ciężary będą węglowodany zawarte w ryżu, kaszach, makaronach i pełnoziarnistym pieczywie.

Catering sportowy dla biegacza będzie się z kolei różnił od diety siłacza. W posiłkach najważniejszą role będą odgrywały węglowodany, które wspomagają treningi o wysokiej intensywności. Białka i tłuszcze mają drugorzędne znaczenie.

Najlepszy catering dietetyczny 

Zarówno amatorom jak i profesjonalistom swoje usługi poleca Fit Apetit – catering dietetyczny Katowice.

Ich dieta pudełkowa i catering dietetyczny powstają dzięki umiejętnościom restauracyjnym najlepszych kucharzy a o odpowiednie ułożenie dba dietetyk kliniczny. To połączenia zapewnia skuteczność, jakość i wspaniały smak!

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x