Post sponsorowany

Zdrowe odżywianie to już niemal moda – bardzo korzysta i ponadczasowa moda, dodajmy. To nie tylko dbanie o własne ciało i umysł. Spożywanie produktów, które mają korzystny wpływ na nasze zdrowie, stało się sposobem na życie.

Zdrowe – czyli jakie?

Najczęściej zdrowa dieta kojarzy się z produktami o niskiej zawartości tłuszczu, wykluczeniem cukru i białego pieczywa. Czy to jednak wystarczy, by taki sposób odżywiania miał korzystny wpływ na każdy organizm? Aby zdrowo się odżywiać, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Główne wytyczne co do jakości i ilości spożywanych produktów znajdziemy w Piramidzie Zdrowego Żywienia. Istotny jednak jest stan naszego zdrowia. Jeśli osoba zmaga się z insulinoodpornością lub chorobami autoimmunologicznymi, często produkty uważane za zdrowe, będą szkodzić.Dlatego tak istotne jest spersonalizowanie diety w celu zdrowego odżywiania. Poznaj nasze Top 6

Top 6 porad podstawowych zasad zdrowego odżywiania to min :

Regularne posiłki

Należy spożywać 3-5 posiłków dziennie w niewielkich ilościach. Regularne godziny uchronią nas przed podjadaniem i negatywnym wpływem przekąsek na sylwetkę i samopoczucie.

Produkty jak najmniej przetworzone

Im wyżej przetworzona żywność, tym gorzej dla zdrowia. Produkty ekologiczne wyprodukowane zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego i oznaczone Eko liściem to najlepszy wybór.

Warzywa i owoce górą

Są źródłem niezbędnych witamin, składników mineralnych, błonnika i przeciwutleniaczy. Mimo że w Piramidzie Zdrowego Żywienia umieszczone są na równi, ich stosunek powinien być 3/4 warzyw do 1/4 owoców. Są one bowiem źródłem cukrów prostych.

Tylko dobre węglowodany

Spożywanie produktów bogatych w węglowodany jest wskazane, ale w ograniczonych ilościach. Szczególnie jeśli prowadzimy mało aktywny tryb życia. Jeśli już wybieramy przetwory z mąki, niech to będzie mąka razowa.

Wyklucz cukier

Obecnie cukier można znaleźć dosłownie wszędzie, stąd łatwo o jego nadmierną ilość w diecie. Cukier ma niekorzystny wpływ nie tylko na sylwetkę, ale i na zdrowie.

Woda zamiast napojów i soku

Do picia powinna nam wystarczyć woda i herbaty ziołowe. Napoje i soki to olbrzymia ilość cukru i chemicznych dodatków. Sok owocowy może z powodzeniem zastąpić porcję owoców w diecie.

Jeśli do powyższych zasad włączy się odpowiednią dawkę aktywności fizycznej jak i zdrowe nawyki żywieniowe mamy dużą szansę na życie w zdrowiu i w dobrej kondycji. Dobrze zbilansowana dieta i ruch korzystnie wpływa na zdrowie i pozwala uniknąć wieku chorób cywilizacyjnych. Ponadto należy obserwować organizm, dzięki czemu dobór diety można dostosować do stanu zdrowia i samopoczucia.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x