Post sponsorowany

Liposukcja jest jednym z zabiegów modelujących, na które pacjenci decydują się najczęściej. Do jej potencjalnych efektów zalicza się poprawę wyglądu i kształtu sylwetki. Wiele osób twierdzi, że liposukcja wpłynęła również korzystnie na ich samoocenę. Panuje jednak błędne przekonanie, że po zabiegu można powrócić do tych samych nawyków żywieniowych, przez które pacjenci podjęli decyzję o poddaniu się liposukcji. W rzeczywistości podtrzymanie efektów zabiegu wymaga wdrożenia pewnych zmian w styl życia.

Dieta po liposukcji?

Pacjenci często pytają, czy po liposukcji należy przejść na jakąś specjalną dietę. Odpowiednia, zrównoważona dieta zapobiega tyciu, w przeciwieństwie do niezdrowych nawyków żywieniowych. Aby utrzymać dobre rezultaty po zabiegu liposukcji, należy spożywać więcej owoców, warzyw, produktów pełnoziarnistych i chudego białka, jednocześnie ograniczając cukry, węglowodany proste i tłuszcze nasycone. Jedzenie kilku mniejszych posiłków w ciągu dnia pomaga utrzymać odpowiedni poziom energii i zaspokoić apetyt pomiędzy posiłkami. Ważne jest również właściwe nawadnianie organizmu. Picie odpowiednich ilości wody w ciągu dnia pomaga kontrolować głód i utrzymać zdrowy metabolizm, a także wspomaga trawienie.

Liposukcja może znacząco poprawić wygląd sylwetki, ale nie jest to magiczne rozwiązanie.

Po zabiegu można wciąż przybrać na wadze, jeśli powrócimy do starych, niezdrowych nawyków żywieniowych. Liposukcja jest inwazyjną operacją, która pochłania zarówno czas, jak i środki, warto więc zadbać o swoją inwestycję i zacząć zmieniać swoje nawyki już przed zabiegiem. Wdrożenie zdrowej diety i trybu życia pozwoli pacjentowi cieszyć się nową sylwetką przez długi czas.

Odzież kompresyjna po liposukcji

Dodatkowo, aby efekty liposukcji były zadowalające, bezpośrednio po zabiegu należy skorzystać z odzieży kompresyjnej. Do jej głównych zadań należą przyspieszenie procesu gojenia się ran, zmniejszenie obrzęku, eliminacja bólu oraz zapobieganie tworzeniu się krwiaków.

Odzież uciskowa firmy LIPOELASTIC produkowana jest z nieszkodliwych, bez lateksowych i przewiewnych materiałów. Aby zapobiec możliwym infekcjom, tkaniny są barwione jedynie przez certyfikowanych dostawców Oeko-Tex (etykiety certyfikowane znakiem Oeko-Tex potwierdzają bezpieczeństwo produktu dla człowieka i środowiska).

Dodatkowo, aby zapewnić jak największy komfort podczas noszenia, odzież uciskowa LIPOELASTIC posiada płaskie i rozciągliwe szwy Zick- Zack.

Aby zachować efekt pięknego, odchudzonego ciała odzież uciskowa powinna być stosowana 24 godziny na dobę przez okres 6 tygodni po operacji. Po tym czasie warto zastosować się

do rad lekarza i nosić bieliznę przynajmniej parę godzin w ciągu dnia przez okres 6 miesięcy.

Aby zapoznać się z szeroką gamą produktów kompresyjnych firmy LIPOELASTIC zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej https://eshop.lipoelastic.pl!

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x