Post sponsorowany

Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych okulistycznych metod diagnostycznych jest perymetria, czyli badanie pola widzenia. Wrocław jest siedzibą najnowocześniejszych ośrodków medycznych. Dowiedz się, jak zasięg wzroku sprawdzają najlepsi specjaliści.

Sprawdź pole widzenia. Badanie bezbolesne i bezkontaktowe

Badanie pola widzenia sprawdza jakość widzenia obwodowego, czyli ocenia, jaki „zasięg” mają oczy Pacjenta. Często zdarza się, że nie zdaje sobie on sprawy z tego, że nie zauważa wszystkiego. Jakie są normy? Zdrowe oko dostrzega otoczenie najszerzej od strony zewnętrznej, tj. od strony skroni. Pole widzenia wynosi tam nawet do 100 stopni. Normy dla strony wewnętrznej (przy nosie) to maksymalnie 60 stopni, na dole wynoszą maksymalnie 70 stopni, na górze zaś pole widzenia oka jest najmniejsze: wynosi maksymalnie 50 stopni.

Jak sprawdzić, czy Pacjent spełnia te normy? Perymetria jest całkowicie nieinwazyjną metodą diagnostyczną. Przeprowadza się ją na jednym oku: pacjent umieszcza głowę w nieruchomym, zabudowanym urządzeniu (perymetrze komputerowym, zwanym też polomierzem) i zasłania się mu oko towarzyszące. Zadaniem badanego jest obserwowanie podświetlonego punktu na czaszy urządzenia. Za każdym razem, gdy pojawi się on w zasięgu wzroku, Pacjent musi przycisnąć przycisk na pilocie, który trzyma w ręce. Badanie nie boli, nie jest inwazyjne i trwa zaledwie kilka minut.

Perymetria. Wskazania do przeprowadzenia testu

Kiedy należy poddać się badaniu polomierzem? Czy Pacjent może przypuszczać, że jego pole widzenia jest ograniczone? Nie w każdym przypadku. Czasem zmniejszenie zasięgu wzroku jest niezauważalne, postępując stopniowo uniemożliwia realną ocenę stanu swojego zdrowia. Pacjenci, którzy są nieświadomi spadku jakości widzenia obwodowego, najczęściej mierzą się z chorobami siatkówki. Ale nie jest to jedyne wskazanie do perymetrii.

Wskazania do wykonania badania pola widzenia to przede wszystkim:

  • choroby siatkówki,
  • choroby nerwu wzrokowego,
  • podejrzenie guza mózgu lub udaru,
  • choroby naczyniówki.

Badanie pola widzenia. Wrocław i nowoczesne centrum okulistyki

W stolicy Dolnego Śląska możesz skutecznie przebadać pole widzenia. Badanie takie przeprowadza nowoczesne Wrocławskie Centrum Okulistyczne, kompleksowo wyposażona, specjalistyczna placówka szpitalna. Wykonasz tam nie tylko badanie pola widzenia. Wrocław i jego WCO może zaproponować Ci pełne wparcie od profilaktyki, przez diagnostykę, po leczenie zachowawcze oraz operacyjne: w tym najnowocześniejsze zabiegi laserowe.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x