Post sponsorowany

Płaskostopie poprzeczne to problem, który dotyka osoby w każdym wieku. Zwykle stwierdzane jest jednak u małych dzieci, które dopiero uczą się chodzić.

Jeżeli dziecko skończy trzy lata, lekarz może już stwierdzić tę wadę postawy, którą dość skutecznie niwelują wkładki ortopedyczne dla dzieci w połączeniu z odpowiednio dopasowaną fizjoterapią. Oczywiście, takie wkładki powinny zostać dopasowane w profesjonalnym gabinecie i muszą być skrojone na miarę. Nie mogą być to produkty uniwersalne, dostępne w sklepach, ponieważ każda stopa zbudowana jest w inny sposób.

Wkładki ortopedyczne dla dzieci – gdzie je wykonać?

Jeśli lekarz stwierdzi płaskostopie poprzeczne u dziecka, najczęściej wypisuje również receptę na takie wkładki. Warto wtedy udać się do profesjonalnego gabinetu takiego jak podiomed.pl, gdzie stopy maluszka są dokładnie mierzone, a następnie ręcznie powstają indywidualnie zaprojektowane wkładki specjalnie dla niego. Oczywiście, trzeba na nie nieco poczekać, jednak są optymalnie dopasowane i na pewno będą bardzo pomocne. Warunkiem jest, aby nosić je zawsze w obuwiu, a kiedy dziecko urośnie, a wada nadal się nie cofnie – dopasować nowe na miarę. Wkładki ortopedyczne dla dzieci zalecane są również przy innych wadach postawy i uważane są za bardzo skuteczne rozwiązanie. Wymuszają odpowiednią pozycję i sprawiają, że stopa stopniowo zaczyna sama ustawiać się we właściwy sposób.

Ćwiczenia dla osób cierpiących na płaskostopie poprzeczne

Poza samymi wkładkami, warto również zdecydować się na wykonywanie odpowiednich ćwiczeń. Najlepiej udać się do gabinetu fizjoterapeuty, który pozna dziecko i zbada jego stopy, a następnie zaproponuje ćwiczenia.

Później można je wykonywać z maluszkiem w warunkach domowych i nie potrzeba opłacać wizyt. Jakie ćwiczenia są najczęściej stosowane?

  • dziecko trzyma w palcach stopy woreczek z zawartością i wykonuje nim kółka nad podłogą,
  • dziecko chodzi na zewnętrznych stronach stopy.
  • maluch dotyka podłoża na przemian palcami i piętą.

Każdy fizjoterapeuta dostosowuje odpowiednie zadania do potrzeb i możliwości dziecka. Można je potraktować jak dobrą zabawę i wykonywać wspólnie na dywanie. Ważne, aby ćwiczenia wykonywać na boso lub w samych skarpetkach.

Poza tym, trzeba zakładać wkładki ortopedyczne dla dzieci do wszystkich butów, a najlepiej wybierać też właściwie profilowane obuwie. Na rynku funkcjonuje wielu producentów dziecięcego obuwia, którzy proponują nowoczesne rozwiązania w postaci sztywnych zapiętków i dobrych, miękkich podeszw, które mają zapewnić zawsze dobrą i zdrową pozycję.

 

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x