Zalety homeopatii wg dr.Vithoulkasa

Zaleta homeopatii polega na tym, że diagnoza wskazanego lekarstwa opiera się na indywidualnych objawach, a nie patologii.Ta pandemia jest doskonałą okazją dla homeopatii, aby pokazać przewagę, jaką mamy nad innymi systemami medycyny.

Dlaczego?

Ponieważ medycyna konwencjonalna musi poczekać, aż znajdą przyczynę patologii, zanim będą mogli rozpocząć leczenie przypadku.

Przeciwnie, w homeopatii bierzemy pod uwagę reakcję organizmu na czynnik sprawczy (całość objawów) w celu rozpoczęcia leczenia.Dlatego interwencja może być natychmiastowa. Wszystkie objawy dla każdego pacjenta stają się wiodącymi oznakami znalezienia wskazanego lekarstwa.

Dlatego homeopata może przepisać lekarstwo z pierwszą manifestacją objawów i w ten sposób „zapobiegając” pełnemu rozwojowi patologii (stan zapalenia płuc).

Ten rodzaj „zapobiegania” został źle zinterpretowany przez niektórych homeopatów, którzy myślą, że my, homeopaci, również mamy środki zaradcze, które będą działać jak „szczepionka”! Jest to całkowicie błędne postrzeganie, homeopatia nie może zapewnić „profilaktycznych” środków zaradczych o takiej skuteczności, jaką może mieć szczepionka.

Ale w tym przypadku Covid-19 jest inaczej. Wirusy te działają bardzo dziwnie, ponieważ rozwija się bardzo powoli na początku, a jeśli znajdzie osłabiony układ odpornościowy, szybko zaczyna niszczyć płuca, tworząc zwłóknienie płuc, stan, w którym pacjent ma duszność, jakby tonął w wodzie.

Dlatego powiedziałem, że musimy uważać, aby zadeklarować środek zaradczy jako rodzaj epidemicus.

Otrzymałem do tej pory kilka propozycji z kilku ośrodków homeopatycznych, proponujących za każdym razem inne lekarstwo, które proszą o uznanie go za rodzaj epidemicus, ale nie ma żadnego uzasadnienia dla żadnego z nich, z wyjątkiem propozycji AYUSH, która, jak powiedziałem, jest na podstawie wieloletnich doświadczeń z prostymi wirusami.

Ze wszystkich powyższych powodów powinniśmy być powściągliwi w podawaniu do publicznej wiadomości informacji o leczeniu Covid-19, które nie są uzasadnione. Każdy z nas musi kontynuować badania i starać się pomóc naszemu najbliższemu otoczeniu.

Homeopatia jest zindywidualizowanym systemem terapii, dlatego nie ma możliwości, aby wyleczyć wszystkie przypadki określonej patologii.

Prof. George Vithoulkas
19.03.2020
https://www.vithoulkas.com

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x