Post sponsorowany

W czasach panującej pandemii warto ograniczać wyjścia z domu do absolutnego minimum, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Technologia już od dawna pozwala na zakup praktycznie każdego typu produktu przez internet.

Leki jednak w dalszym ciągu pozostają jedną z rzeczy, którą wolimy kupować w tradycyjnych aptekach. Czy słusznie?

Zakup leków w aptece online jest jak najbardziej możliwy oraz w dzisiejszych czasach bardzo rozsądny. Trzeba tylko pamiętać o kilku rzeczach, aby zakup ten był udany oraz bezpieczny. O czym powinniśmy widzieć?

Porada farmaceuty

Kupując leki w aptece online, niestety nie mamy dostępy do natychmiastowej porady, na którą możemy liczyć w przypadku tradycyjnych aptek. Farmaceuci dysponują zwykle szeroką wiedzą na temat leków, które sprzedają i dzielą się nią z klientami. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub potrzeby doprecyzowania zaleceń lekarza wiedza ta okazuje się nieoceniona. W przypadku apteki online trzeba zadzwonić na odpowiednią infolinię, gdzie można otrzymać poradę, jednak najczęściej trwa to kilka chwil.

E-recepta

W procesie cyfryzacji kolejnych gałęzi naszego życia pojawiły się e-recepty, które zastąpiły ich tradycyjne, papierowe odpowiedniki. Przy zakupie leków przez internet apteki oferują zamówienie leków na receptę do konkretnej apteki i ich odbiór za okazaniem e-recepty.

Nazwy leków oraz dawki

Podczas zakupów w tradycyjnej aptece, farmaceuta odczytuje receptę i wie, jaki dokładnie lek przepisał lekarz. Przy zakupach w aptece online należy samem zwrócić szczególną uwagę na nazwę przepisanego leku oraz jego dawkę. Jest to niezwykle ważne, ponieważ często się zdarza, że leki mają dość skomplikowane oraz nieintuicyjne nazwy i trzeba uważać, aby nie zamówić złego leku. Dawka przepisanego leku również jest bardzo istotna w procesie leczenia, dlatego też musi być zgodna z zaleceniami. Pamiętajmy, że medykamenty na receptę będziemy musieli odebrać stacjonarnie, online możemy je jedynie zamówić do wybranego przez nas punktu.

Dostawa

Po wizycie u lekarza zwykle jak najszybciej idziemy do aptek i kupujemy przepisane leki. W przypadku apteki online niestety po zakupie musimy poczekać kilka dni, ponieważ zwykle tyle trwa dostawa, co powoduje opóźnienie w rozpoczęciu kuracji. W związku z tym warto zwrócić uwagę na czas dostawy, jaką dysponuje apteka internetowa.

Legalność apteki

Bezpieczne zakupy leków przez internet możliwe są tylko w legalnych aptekach online. Tutaj jest kilka warunków, jakie musi spełnić taki punkt:

  • od roku 2015 wszystkie legalnie działające apteki online w Państwach Unii Europejskiej muszą posiadać wspólne logo. Po kliknięciu logo powinniśmy zostać przeniesieni stronę Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, gdzie znajdziemy rekord danej apteki w ogólnym wykazie,
  • apteka internetowa powinna posiadać stacjonarny punkt odbioru, gdzie pracują wykwalifikowani pracownicy,
  • powinna posiadać telefoniczny dyżur ekspertów,
  • apteka powinna posiadać dane właściwego Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego oraz odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego,
  • na stronie apteki powinny znajdować się nazwiska osób, które nią zarządzają.

 

Zakupy w aptece online mogą być przyjemne i bezpieczne, a pamiętanie o wyżej wymienionych punktach sprawi, że z pewnością takie będą.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x