Post sponsorowany

Zaburzenia erekcji to problem dotykający zdecydowanie większej liczby mężczyzn niż jesteśmy na co dzień świadomi. Co więcej, jest to problem, który choć natury fizycznej, może mieć swoje podłoże w psychice, jak i w stosunkowo krótkim czasie jest w stanie doprowadzić do kłopotów z psychiką. Przypadłość dla mężczyzn wstydliwa, z jaką niechętnie udają się do lekarza, a co za tym idzie, zaczynają unikać kontaktów seksualnych, a także towarzyskich.

Czym są zaburzenia erekcji?

O zaburzeniach erekcji mówi się wtedy, gdy powstaje niezdolność do osiągnięcia i/lub utrzymania erekcji na tyle długi czas, by móc odbyć satysfakcjonujący stosunek seksualny. Z taką sytuacją przynajmniej raz w życiu spotyka się każdy mężczyzna i nie jest to powód ani do wstydu, ani do głębokich zmartwień. O problemie wymagającym konsultacji lekarskiej mówi się wtedy, gdy co czwarta próba kończy się niepowodzeniem.

Wedle ocen z zaburzeniami erekcji zmaga się ponad 100 milionów mężczyzn na całym globie. Do roku 2025 liczba ta może wzrosnąć trzykrotnie. Najczęściej zaburzenia wzwodu dotykają mężczyzn pomiędzy 40 a 70 rokiem życia i jest to aż połowa badanych, wedle amerykańskich statystyk. W Polsce mówi się o liczbie około 10% cierpiących mężczyzn, którzy pozostają aktywni seksualnie. Pośród mężczyzn powyżej 60 roku życia, z przypadłością tą zmaga się ponad 60%. Mężczyźni będący powyżej 40 roku życia, to szacunkowa liczba ponad 1/3 osób. Osoby młode, między 20 a 25 rokiem życia, to nawet 2% mężczyzn borykających się z zaburzeniami erekcji.

Przyczyny zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji powstają na bazie różnorodnych przyczyn. Bardzo często problem ma podłoże psychologicznie, szczególnie u młodych mężczyzn. Targa nimi stres przed „pierwszym razem”, strach, że partnerka pozostanie nieusatysfakcjonowana seksualnie. Lęk kończy się wstydem, gdy faktycznie się nie udaje. Nawet jedna próba zakończona niepowodzeniem potrafi namieszać w psychice młodego człowieka i sprawić, że stres czy lęk, które zdarzają się każdemu i w jednorazowym wypadku nie stanowią problemu, ten faktyczny problem natury medycznej, zaczynają rodzić. Mężczyźni zaczynają tkwić w błędnym kole odsuwając się nie tylko od swoich partnerek, ale i rezygnując z życia towarzyskiego. Skrajnie odmienną reakcją jest umawianie się z nadmierną liczbą partnerek, by podejmować kolejne próby udowodnienia sobie, iż to nie w ciele mężczyzny leży przyczyna.

Inne przyczyny to między innymi przewlekły stres oraz nadmierne, trwające przez długi czas zmęczenie. Nadto nadużywanie alkoholu oraz używek innego rodzaju.

Kolejna grupa przyczyn tyczy się zaburzeń na tle fizjologicznym. Prawidłowy wzwód wymaga bowiem popędu seksualnego oraz podniecenia seksualnego. Doznania zmysłowe zostają przekazane do rdzenia kręgowego, a także ośrodka erekcyjnego. Stamtąd do ciał jamistych członka. Następuje zwiększony napływ krwi, wypełnienie się ciał jamistych i wzwód. Którykolwiek z etapów reakcji wzwodu, będąc zaburzonym, prowadzi do problemów z erekcją.

Przyczyną mogą być zatem schorzenia neurologiczne, jak i problemy z kręgosłupem. Także przerost gruczołu krokowego czy nawracające infekcje pęcherza moczowego. Spośród układów, których nieprawidłowe funkcjonowanie determinuje zaburzenia erekcji, najczęściej wpływ ma układ krążenia. Miażdżyca przyczynia się do problemów ze wzwodem u około 40% mężczyzn. Inne choroby układu krążenia zbierają swój plon wśród prawie 30% mężczyzn. Niebagatelne znaczenie mogą mieć zaburzenia hormonalne.

Zaburzenia erekcji leczenie

Skuteczne leczenie rozpoczyna się przede wszystkim od konsultacji lekarskiej i postawienia prawidłowej diagnozy. W przypadku sporadycznych problemów, alternatywą może być stosowanie dostępnych medykamentów, przykładowo Maxigrago, o którym więcej informacji znaleźć można pod adresem http://www.maxigrago.pl/leczenie.html.

W przypadku zaburzeń, które mają swoje podłoże w psychice, najczęściej stosuje się psychoterapię. Wspomagająco techniki relaksacyjne czy hipnozę oraz metody treningowe z partnerką. Pośród farmakoterapii swoje miejsce zajmują leki przeciwlękowe oraz iniekcje stosowane w ciała jamiste członka.

Schorzenia organiczne zwykle wymagają stosowania indywidualnie dobranych leków, w postaci doustnej. Pomocna bywa fizykoterapia, pompa próżniowa, ponownie iniekcje w ciała jamiste, zabiegi operacyjne lub protezowanie członka. Jeśli problem związany jest z niedoborami testosteronu, stosuje się specjalnie dobrane preparaty, które pozwalają wyrównać poziom tego hormonu.

Profilaktycznie zaleca się rezygnację z używek, zdrowy styl życia, ćwiczenie mięśni Kegla, aktywność seksualną, a także bardzo ważne rozmowy z partnerką. Dla mężczyzn najważniejszy jest pierwszy krok, czyli wyzbycie się wstydu i wizyta u lekarza. Dobór leczenia, który ma wpływ nie tylko na poprawę jakości życia seksualnego mężczyzny, ale i jego partnerki, a co za tym idzie, korzystny wpływ na związek.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x