Post sponsorowany

Sok z aloesu oraz jego cenny miąższ to te produkty pozyskiwane z popularnej rośliny doniczkowej, które w dużym stopniu rzutują na jej wyjątkowość i ostatnie tak duże zainteresowanie.

Do tej pory aloes był głównie wykorzystywany ze względu na swe korzystne dla dermatologii właściwości, dziś zaś mówi się o nim w szerszym kontekście wpływu na cały organizm człowieka.

Aloes dawniej i dziś – czy zmienił swe zastosowanie?

Medycyna ludowa i ziołolecznictwo od wieków korzysta z dobrodziejstw płynących ze stosowania aloesu. Był on już wtedy naturalnym remedium na cały wachlarz przeróżnych dolegliwości, a dziś – w czasie gdy przeżywa swój renesans – zyskujemy możliwość wypróbowania jego działania na własnej skórze (i ciele) ponownie.

Ubiegłe stulecia korzystały z preparatów na bazie aloesu m.in. jako środka przeczyszczającego oraz preparatu do stosowania zewnętrznego w przypadku trudno gojących się ran i oparzeń, również posłonecznych.

Współczesna kosmetologia także docenia to, że aloes jest neutralny dla skóry, a jego działanie jest bardzo delikatne i nie wywołuje silnych alergii. To produkt naturalny, wolny od sztucznych barwników, dodawany m.in. do odświeżających żelów i oczyszczających płynów do twarzy.

Obecnie przeprowadzono już sporo szczegółowych badań na temat soku z aloesu i właściwości jego miąższu, które w wielu przypadkach potwierdziły słuszność jego dawnej i ponownie rosnącej popularności.

W składzie aloesu wyodrębniono bowiem około 200 bioaktywnych związków. Uwagę zwraca nie tylko ich mnogość, ale też różnorodność. Pijąc sok aloesowy z tak cennym składem zwiększamy szansę uchronienia swojego organizmu nie tylko przed niedoborami ilościowymi, ale i jakościowymi. To one często prowadzą do groźnych chorób, zwłaszcza kiedy diecie towarzyszą wysokoprzetworzone produkty o niskiej wartości biologicznej.

Marka AloeQ – jak wybrać wysokiej jakości sok z aloesu?

Marka AloeQ jest producentem ekologicznego soku z aloesu wraz z miąższem, którego jakość potwierdzona jest specjalnymi unijnymi certyfikatami. Jakie są jego zalety? Naturalność mówi sama za siebie. Skład produktu aż w 99 % stanowi sok roślinny aloesowy z miąższem. Nie zawiera substancji zapachowych, słodzików, barwników ani konserwantów. Koniecznie dowiedz się więcej na jego temat, jeżeli zależy Ci na zdrowiu i chcesz wyeliminować z diety szkodliwe produkty spożywcze. Zajrzyj na stronę aloeq.pl!

Aktywne składniki soku z aloesu i ich niezwykłe właściwości

Miąższ aloesu jest łagodny dla śluzówki żołądka. Poza tym połączenie białek i minerałów znajdujących się w miąższu aloesowym pomaga zachować prawidłową równowagę kwasowo-zasadową i chroni przed nadkwasotą.

W niezwykle bogatym składzie miąższu aloesu nie mogło zabraknąć składników o właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwzapalnych i antygrzybiczych. Takie działanie aloes zawdzięcza antrachinonom, kwasowi salicylowemu i wielocukrom. Z tego względu miąższ aloesowy bywa stosowany pomocniczo przy wrzodach żołądka. Z kolei saponiny, cynk i magnez w nim zawarte przyspieszają gojenie nadżerek.

Wapń i chrom wchodzące w skład miąższu aloesowego to istotne składniki w profilaktyce wielu współczesnych chorób m.in. cukrzycy. Mają one wpływ na spadek cukru we krwi oraz normowanie metabolizmu cukrów.

Kwas salicylowy doprowadza do rozpuszczania blaszek miażdżycowych, które blokując żyły mogą być nawet przyczyną zgonu.

Aloes bywa nazywany naturalnym antybiotykiem. Zawiera bioaktywne peptydy oraz karizynę i acemannan o działaniu przeciwwirusowym.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x