Post sponsorowany

Rimmel jest marką doskonale znaną większości zadbanych kobiet. Kosmetyki Rimmel są wytwarzane w Londynie od 1834 roku. Marka przez lata wypracowała sobie pozycję lidera w branży urodowej, a jej twarzami były supermodelki Kate Moss, Georgia May Jagger i Lily Cole oraz piosenkarka Sophie Ellis-Bextor. Co ważne, londyński producent włączył się do walki o prawa zwierząt, co przysporzyło mu zwolenniczek wśród wegetarianek.

Kosmetyki Rimmel a testy na zwierzętach

Kosmetyki Rimmel nie są testowane na zwierzętach, dzięki czemu ich produkcja nie przysparza niepotrzebnego cierpienia. Marka nie wykonuje ani nie zleca testów zewnętrznym firmom, zarówno jeśli chodzi o kosmetyki, jak i o składniki używane do produkcji takich artykułów jak Rimmel cienie.
Rimmel podkład czy szminka są testowane przy użyciu alternatywnych metod do testowania na zwierzętach. Kosmetyki są poddawane ścisłej kontroli, dzięki czemu ich stosowanie jest w pełni bezpieczne, pomimo braku sprawdzenia ich działania na żywych organizmach. Dodatkowo przy wytwarzaniu produktów takich jak Rimmel szminka wykorzystuje się informacje dostarczane przez inne firmy. Wymiana danych w całej gałęzi przemysłu kosmetycznego minimalizuje potrzebę wykonywania testów na zwierzętach, ograniczając tym samym niepotrzebne cierpienie wielu żywych organizmów.

Rimmel i działania marki w Chinach

Chiny wymagają obowiązkowego testowania na zwierzętach wszystkich sprowadzanych z zagranicy kosmetyków – dotyczy to również kosmetyków Rimmel. Marka aktywnie uczestniczy jednak w dialogu z Chinami, starając się przekonać tamtejszy rząd do rezygnacji z okrutnych praktyk. Działania Rimmel oraz innych marek doprowadziły do podjęcia dialogu pomiędzy Chinami a innymi krajami na temat wprowadzenia do Państwa Środka alternatywnych metod testowania importowanych kosmetyków. Wieloletnie wysiłki londyńskiego producenta sprawiły, że Rimmel tusz, lakier czy szminka mogą trafiać do Chin bez konieczności testowania ich w sposób niedopuszczalny dla wszystkich osób, które walczą o dobro zwierząt.

Rimmel przyjazny wegetariankom

Wybierając Rimmel lakier lub podkład, wegetarianki mają pewność, że korzystają z kosmetyków produkowanych zgodnie z wyznawaną przez nie filozofią. Londyński producent nie przysparza niepotrzebnego cierpienia zwierzętom, co dla wegetarian jest najważniejsze. Kosmetyki marki są dzięki temu popularne wśród wielu gwiazd i celebrytek, które aktywnie wspierają organizacje broniące praw zwierząt, pomagające w zachowaniu gatunków na wymarciu, a także propagujące wegetarianizm.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x