Pietruszka, to niedoceniania roślina. Jej liście skutecznie pomagają usunąć nadmiar płynów z organizmu i oczyszczają nerki. Pietruszkę można spożywać na wiele sposobów. Jako dodatek do potraw lub w formie naparu.

Pietruszka wśród zwolenników medycyny naturalnej uchodzi za silny i bardzo skuteczny lek. Doskonale działa na nadciśnienie tętnicze oraz stanowi źródło antyoksydantów. Jej włączenie do codziennej diety przynosi same korzyści.

Właściwości lecznicze pietruszki

Liście pietruszki są powszechnie stosowane, jako remedium oczyszczające nerki. Roślina ta posiada właściwości diuretyczne silnie pobudzające pracę nerek, dzięki czemu pomagają usunąć nadmiar płynów gromadzących się w organizmie.

Ponadto pietruszka istotnie pomaga w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz osteoporozy. Kobiety w okresie przekwitania doceniają jej ogromne zalety.

Pietruszka – cenne źródło składników mineralnych

Liście pietruszki są bogate w składniki takie jak wapń, żelazo, fosfor i siarka. Te składniki minerale pomagają regulować wiele istotnych procesów w organizmie człowieka.

Osobom zmagającym się lub podatnym na anemię zaleca się regularne spożywanie pietruszki ze względu na wysoką zawartość żelaza. Roślina ta pomaga w przewlekłych stanach zmęczenia bądź niedoboru składników odżywczych.

Wysoka zawartość wapnia sprawia, że pietruszka jest pożądanym składnikiem diety kobiet zmagających się z problemem osteoporozy. Regularnie spożywana skutecznie wpływa na ograniczenie tej niebezpiecznej choroby dla kobiet.

Ze względu na wysoką zawartość wapnia dietetycy zalecają włączenie pietruszki do diety dzieci, młodzieży oraz sportowców, aby wzmacniać kości.

Liście pietruszki są idealnym dodatkiem do wielu potraw. Idealnie komponują się w sałatkach, daniach z makaronu czy po prostu na kanapkach.

Wpływ pietruszki na procesy trawienia w organizmie

Jak wcześniej wspomnieliśmy, pietruszkę można spożywać w formie naparu. Wypicie jednej filiżanki przed posiłkiem korzystnie wpływa na trawienie. Dzięki temu w organizmie szybciej i lepiej zachodzą procesy metabolizmu i przemiany materii.

Warto wspomnieć, że ciepły napar z pietruszki zapobiega występowaniu zaparć i skurczów jelit. Co więcej eliminuje gazy jelitowe i działa kojąco na organizm przyspieszając przemianę materii.

Nieznane właściwości pietruszki

Bogate źródło witaminy C

Wiele osób chcąc dostarczyć organizmowi witaminy C sięga po cytrusy. Niewiele osób wie, że pietruszka jest równie bogatym źródłem tej witaminy. Skutecznie przeciw działa zapobieganiu różnego rodzaju chorób takich jak nowotwory czy choroby układu sercowo-naczyniowego. W dodatku wysokie stężenie witaminy C pozytywnie wpływa na odporność organizmu oraz układ immunologiczny.

Drogocenne antyoksydanty

W liściach pietruszki zawarte są liczne antyoksydanty. Moc przeciwutleniaczy korzystnie wpływa na naszą skórę skutecznie ją oczyszczając i odmładzając.

Zapobiega wypadaniu włosów

Codzienne picie soku z pietruszki naturalnie wzmacnia włosy, zapobiegając ich wypadaniu. Warto wspomnieć również o pozytywnym wpływie na paznokcie, które stają się mocniejsze i piękniejsze.

Remedium na gorączkę

W medycynie naturalnej pietruszka jest stosowana, jako lek przeciwgorączkowy. Roślina ta, dzięki zawartości substancji apiol łagodzi stany gorączkowe i wszelkiego rodzaju nerwobóle.

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać Cię do włączenia pietruszki do swojej diety. Liście pietruszki można dodać niemalże do każdej sałatki czy surówki. Również można ją stosować, jako składnik naturalnie wyciskanych soków.

Także spraw, aby pietruszka stała się niezbędnym składnikiem Twoich zakupów.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x