Post sponsorowany

Jedyny dostępny bez recepty Ketonal to ten zawierający w składzie 50 mg ketoprofenu w jednej tabletce. Zmiana kategorii farmaceutycznej tego leku spotkała się z wieloma pozytywnymi opiniami pacjentów, którzy uzyskali dostęp do skutecznego środka przeciwbólowego.

Ketonal bez recepty – od kiedy?

Ketonal Active to lek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, który ze względu na znajdującą się w nim substancję czynną – ketoprofen, zaliczany jest do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Od października 2017 roku na podstawie decyzji prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych można kupić go bez recepty. Wiadomość ta z pewnością ucieszyła osoby zmagające się z różnego pochodzenia dolegliwościami bólowymi, którzy jeszcze do niedawna napotykali na ograniczenia w związku z jego stosowaniem.

Ketonal bez recepty – co sądzą o nim pacjenci?

W dobie rozpowszechnienia Internetu konsumenci mają możliwość dzielenia się opiniami na temat produktów z szeroką grupą odbiorców. Na stronach internetowych poświęconych problematyce zdrowotnej, stronach aptek oferujących sprzedaż on-line czy na forach pacjenci zamieszczają zdania dotyczące stosowanych przez siebie leków. O Ketonalu Active jest wiele pozytywnych sądów.

Jedną z często poruszanym w komentarzach kwestii jest cena leku. Pacjenci uważają, że Ketonal Active warty jest swojej ceny. Twierdzą też, iż jest cenowo dostępny dla każdego kupującego. 

Nierzadko zdarza się, że pacjenci dokonują porównań działania Ketonalu Active z innymi stosowanymi przez nich lekami. Stosunkowo często w opiniach znaleźć można informacje, że Ketonal jest przyjmowany w momentach, gdy dotychczasowy lek nie uśmierza bólu. Określany bywa niekiedy ostatnią deską ratunku, numerem 1 w trudnych sytuacjach, jedynym środkiem na pierwszy ból, najlepszym na rynku lekiem przeciwbólowym.

Ketonal bez recepty – opinie użytkowników o efektywności leku

Wśród cech Ketonalu Active w opiniach pacjentów często wymieniane są: skuteczność, pewne działanie i wydajność. Lek uważany jest za jeden z bardziej efektywnych środków o działaniu przeciwbólowym, który, mimo iż rekomendowany jest do łagodzenia dolegliwości o lekkim i umiarkowanym stopniu, w opinii wielu pacjentów doskonale radzi sobie także z silnym bólem. Nierzadko w komentarzach znaleźć można takie stwierdzenia, że pomaga na ból nawet o mocnym natężeniu. Jeszcze inni podkreślają, że już mała dawka usuwa większość dolegliwości. Pacjenci zwracają uwagę na tempo działania. Wielu podaje, że szybko odczuwa jego działanie.

Zdarzają się komentarze, w których jako główny argument stojący za stosowaniem Ketonalu Active wymienia się efekt pułapowy słabiej działających leków. Co to oznacza? Jeśli po dawce leczniczej ból nie ustąpi, zwiększanie dawki najprawdopodobniej nie spowoduje lepszego działania leczniczego, a jedynie wzrośnie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. W tej sytuacji lepiej jest, aby pacjent przyjął silniejszy lek przeciwbólowy, jakim jest Ketonal, niż zwiększał dawkę słabszego.

Ketonal bez recepty – przy jakich dolegliwościach stosują go pacjenci?

Oprócz opinii dotyczących cech Ketonalu Active stosujący go pacjenci zwracają we wpisach uwagę na rodzaj dolegliwości, w których go zażywają. Polecają lek w przypadku bólów migrenowych, uporczywych dolegliwości towarzyszących krwawieniu miesiączkowemu, bólów kręgosłupa w odcinku lędziwiowym . Klienci rekomendują stosowanie Ketonalu Active przy bólach głowy i mięśni, stanach zapalnych stawów. Uważają, go za skuteczny lek na wszelkie bóle, od mięśniowych po migrenowe. Dodają, że każdy powinien mieć go w swojej domowej apteczce, bo nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać. Pacjenci traktują Ketonal Active jako bardzo dobry produkt, a niektórzy zwracają uwagę, że stosują go już od wielu lat.

Ketonal bez recepty – czy naprawdę jest tak popularny?

IQ VIA Pharmascope – lider na skalę światową jeśli chodzi o zbieranie i opracowywanie danych medycznych, w 2018 roku przeprowadził analizę sprzedaży wartościowej doustnych leków przeciwbólowych dla dorosłych z grupy 02A1. Wyniki analizy dla drugiego kwartału 2018 roku stanowią potwierdzenie przytoczonej wyżej opinii społecznej na temat Ketonalu Active, który znalazł się na pierwszym miejscu ze sprzedażą wynoszącą 8830 tys. zł. Środek, który uplasował się na drugim miejscu, miał wynik sprzedaży rzędu 6856 tys. zł, a ten z trzeciej pozycji – 6680 tys. zł.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x