Trudno zliczyć czynniki negatywnie wpływające na skórę dłoni. To właśnie nasze dłonie mają bezpośredni kontakt niemal ze wszystkim, czego dotykamy. Narażone są na oddziaływanie substancji chemicznych (np. mydła i detergentów), wysokich i niskich temperatur, kurzu i brudu oraz promieniowania UV. Zniszczone dłonie sprawiają, że wyglądamy na więcej lat, niż mamy ich w rzeczywistości, dlatego warto zadbać o nie przy pomocy odpowiednich kremów.

Krem do rąk to podstawa

Istnieją, jak wiadomo, najrozmaitsze kremy do rąk. Nawilżające potrafią nie tylko uzupełnić niedobór wilgoci w skórze, ale i zapobiegać jej wysuszaniu i pękaniu. powinny być stosowane po każdym kontakcie rąk z wodą, zwłaszcza zaś po zmywaniu, kąpieli i myciu rąk, gdy na skórę działała chemia.

Na rozmaitych toplistach, prezentujących kremy do rąk, regenerujące preparaty są zazwyczaj wysoko notowane. To w gruncie rzeczy także kremy nawilżające, ale działające szybciej i silniej. Nawilżają też kremy odżywcze, ale ich głównym zadaniem jest dostarczenie skórze rąk składników pielęgnacyjnych.
Osoby, które przebywają często w niskich temperaturach lub mają nieustanny kontakt z wodą albo promieniowaniem słonecznym, powinny stosować kremy ochronne, tworzące na skórze specjalną powłokę zabezpieczającą.
Osoby po 40. roku życia sięgają chętnie po kremy przeciwzmarszczkowe, które niwelują zmarszczki i powstrzymują powstawanie kolejnych, rozjaśniają skórę i tuszują jej przebarwienia. Takie kremy do rąk można nazwać odmładzającymi.

Gdzie szukać kremów do rąk?

Ludzie mający rozmaite problemy dermatologiczne często szukają odpowiedniego kremu nie w drogerii, lecz w aptece. Nic dziwnego – są tam specyfiki o właściwościach typowo leczniczych. W aptekach zaopatrują się też alergicy, którym potrzeba kremów neutralnych dla ich wrażliwej skóry. Duży wybór kremów, także specjalistycznych, znaleźć można w drogerii internetowej Kontigo – https://kontigo.com.pl/cialo/kosmetyki-do-dloni-i-stop/kremy-do-rak.html.

Jeśli dbasz o dłonie – pomyśl też o paznokciach

Na rynku dostępne są także kremy do rąk i paznokci. To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli ktoś chce pielęgnować nie tylko skórę, ale i płytki paznokciowe. Kremy takie są skuteczne przy regularnym stosowaniu. Charakteryzują się znakomitą wchłanialnością, dobrym nawilżaniem i przynoszeniem ulgi nawet bardzo wysuszonej skórze. Nie są przy tym drogie, choć oczywiście i w tej klasie istnieją produkty z górnej, czy nawet najwyższej półki, każące sięgnąć głębiej do portfela lub portmonetki.

Na koniec ciekawostka: słynny na całym świecie krem Nivea produkowany jest już od 106 lat. Jego wynalazcą był urodzony w Gliwicach Oskar Troplowitz, a nazwę nadała jego produktom jego żona. Niveus to po łacinie „biały jak śnieg”…

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x