Post sponsorowany

Temat miejsca konopi w polskiej medycynie i gospodarce powraca do nas jak bumerang. Większość z nas kojarzy te rośliny z działaniem psychoaktywnym, a wręcz narkotycznym. Czy jest to cała prawda o konopiach? Czy istnieją medyczne przesłanki ku temu, żeby hodować i spożywać produkty konopne? Wszystko zależy od tego, o jakim gatunku konopi mówimy. Dowiedz się więcej na temat właściwości i statusu prawnego konopi w Polsce.

Czy wszystkie produkty z konopi są psychoaktywne?

Oczywiście, że nie. Z konopi produkuje się naprawdę wiele rzeczy. Kiedyś konopie były popularnym materiałem, wykorzystywanym podczas produkcji olinowania okrętów. Dziś wytwarza się z nich ubrania, papier, a nawet karoserie samochodów! Co więcej, w konopiach znajduje się ponad 100 różnych substancji, z których niektóre mają właściwości prozdrowotne. Przykładem takich substancji może być m.in. CBD, czyli kannabidiol, który wchodząc w reakcję z układem kannabinoidowym, potrafi regulować nasz nastrój, motywację, czy uczucie sytości i głodu. Warto więc podkreślić, że coraz popularniejsze w Polsce olejki CBD, nie mają właściwości psychoaktywnych i nie wywołują tzw. uczucia haju.

Czy hodowla konopi jest w Polsce nielegalna?

Na początku warto podkreślić, że istnieje wiele gatunków konopi, a okryte złą sławą konopie indyjskie to tylko jeden z nich. Uprawa konopi indyjskich jest zabroniona i karalna, natomiast uprawa konopi siewnych, zwanych także włóknistymi, jest w 100% legalna. Skąd ta różnica. Konopie indyjskie zawierają w sobie duże stężenie THC, który jest substancją psychoaktywną. W konopiach siewnych zawartość tej substancji jest wyjątkowo niska, dlatego jej uprawa nie jest obostrzona tyloma przepisami prawnymi.

Czy w Polsce są produkty z konopii, które można spożywać legalnie?

Tak jak już pisaliśmy, polskie prawo dzieli konopie na te, które można uprawiać i te, których hodowla jest zabroniona. Podobna zasada dotyczy produktów pochodzenia konopnego. O ile zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii marihuana (czyli pochodna konopi indyjskich) jest nielegalna, olejki CBD, pasty konopne czy gumy do żucia z CBD, produkowane z konopi siewnych są w pełni legalne i mają status suplementów diety.

Chcesz wiedzieć więcej o olejkach CBD i właściwościach kannabidiolu? Wejdź na cannabigold.pl – stronę polskiego producenta olejków z konopi siewnych, gdzie znajdziesz bogatą bazę wiedzy na ten temat.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x