Post sponsorowany

Decydując się na zabieg chirurgii plastycznej, powinniśmy oddać się w ręce odpowiedniego chirurga plastycznego, który zagwarantuje nam pożądany wynik zabiegu, a także bezpieczeństwo. Konsekwencje współpracy z niedoświadczonym lekarzem możemy ponosić przez całe swoje życie. Czym zatem należy się kierować przy wyborze chirurga plastycznego?

Jak wybrać odpowiedniego chirurga plastycznego?

Chirurgia plastyczna należy do jednej z dziedzin medycyny, a zatem tego typu zabiegi powinny być przeprowadzane tylko i wyłącznie przez odpowiednio wykwalifikowanego lekarza. Zanim zdecydujemy się na współpracę z konkretnym chirurgiem plastycznym upewnijmy się czy:

1. Posiada on certyfikat Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej – sprawdźmy czy chirurg posiada wymagane kwalifikacje do wykonywania tego typu zabiegów.
2. Posiada doświadczenie w przeprowadzaniu interesujących nas zabiegów chirurgii plastycznej – poszczególne obszary chirurgii plastycznej wymagają różnych umiejętności – innych operacje nosa, a innych operacje piersi. A zatem chirurdzy plastyczni mogą mieć różne podspecjalizacje.
3. Jego zmysł estetyczni jest zbliżony do naszego – każdy z nas inaczej może postrzegać piękno. To, co dla jednych jest atrakcyjne, dla innych może już takie nie być. W przypadki chirurgii plastycznej ma to ogromne znaczenie.

Jak ocenić zmysł estetyczny chirurga plastycznego?

Przede wszystkim należy porównać zdjęcia jego pacjentów przed i po zabiegach. Warto w tym celu porównać wyniki różnych lekarzy. Zwróćmy uwagę na pacjentów mających podobne cechy fizyczne do nas i zmagających się z podobnymi problemami. Jeśli decydujemy się na plastykę piersi to szukajmy pacjentek o podobnej budowie ciała i zobaczmy, w jaki sposób chirurg podchodzi do problemu. W ten sposób upewnimy się czy nasza wizja i wizja lekarza są zbieżne.

Wybór chirurga plastycznego – o czym jeszcze warto pamiętać?

Wybierając chirurga plastycznego zdecydujmy się na tego, którego lubimy, i któremu całkowicie ufamy. Istotne jest, zatem jakie zrobił on na nas wrażenie podczas spotkania. Bardzo ważny jest też personel oraz samo miejsce, w którym będzie zabieg wykonywany. Nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od anestezjologa i kliniki. Pamiętajmy, że akredytowane sale operacyjne wyposażone są w najważniejsze systemy podtrzymywania życia na wypadek, gdyby doszło do komplikacji podczas zabiegu.

Chirurg plastyczny powinien też udzielić nam informacji na temat wizyt kontrolnych po operacji, a także jak radzić sobie po zabiegu oraz z ewentualnymi powikłaniami.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x