Post sponsorowany

Wizyta u lekarza- dla wielu z nas to duży stres. Rejestracja czekanie na wizytę, a potem jeszcze często długie oczekiwanie w kolejce przed gabinetem. Tak to wygląda, jeśli liczymy na wizytę na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jednak w ten sposób możemy pójść jedynie do lekarza rodzinnego i kilku podstawowych specjalizacji lekarzy. A co jeśli nasze schorzenie wymaga konsultacji u specjalisty, który nie znajduje się na tej krótkiej liście? Droga do rozpoczęcia leczenia znacząco się wydłuża. Najpierw wizyta u lekarza rodzinnego, skierowanie, potem często kilkumiesięczne oczekiwanie na wizytę i wreszcie wizyta, po której możemy rozpocząć leczenie. Niestety w naszym kraju, aby tylko rozpocząć leczenie trzeba mieć naprawdę dużo sił i paradoksalnie zdrowia.

Jak to zmienić?

Jedną z metod jest wykupienie pakietu medycznego. Za relatywnie niewysoką składkę, zwykle niższą niż koszt jednej wizyty u specjalisty możemy korzystać z całej gamy wizyt u różnego rodzaju lekarzy. Dodatkowo zwykle w ramach pakietu możemy wykonać bezpłatnie bądź z określoną zniżką długą listę badań pomocnych w leczeniu. Ktoś mógłby powiedzieć, że podobnie sytuacja ma się w przypadku wizyt na NFZ. Przecież i tu możemy korzystać bezpłatnie z wizyt u lekarzy i wykonywać większość badań. Różnica jest jednak znacząca. Czas oczekiwania na wizytę u specjalisty w ramach NFZ jest praktycznie nieograniczony. W skrajnych przypadkach może on wynosić nawet kilka lat. W ramach pakietu medycznego nie przekracza on zwykle miesiąca, a do części lekarzy można umówić się nawet z dnia na dzień. Co ważne nie wymaga to zwykle dodatkowych opłat, a jedynie uiszczenia kilkudziesięciu złotych składki miesięcznej.

Kto powinien skorzystać z pakietu medycznego?

Pakiet medyczny przyda się większości z nas. Nikt przecież nie lubi czekać w długich kolejkach i zastanawiać się, czy w ogóle dożyje wizyty. Każdy z nas na coś choruje, a jeśli nie to potrzebuje raz na jakiś czas skontrolować stan swojego zdrowia. Zwykła wizyta u lekarza rodzinnego może być dużo przyjemniejsza, jeśli wiemy kiedy dokładnie zostaniemy przyjęci. Bez wątpienia, jednak jeśli regularnie korzystamy z pomocy lekarza konkretnej specjalizacji, na przykład endokrynologa powinniśmy poważnie rozważyć wykupienie pakietu medycznego. Jest to również najlepszy wybór dla wszystkich pań, które planują ciąże bądź spodziewają się dziecka. Badania, wizyty lekarskie i z tym związane koszty potrafią przyprawić o zawrót głowy, a jak wiadomo, w ciąży czas zrobienia określonych badań ma kluczowe znaczenie dla późniejszego zdrowia matki i jej dziecka.

Jaki pakiet wybrać?

Większość pakietów medycznych dostępnych na polskim rynku posiada kilka kategorii. Różnią się one między sobą ceną i zakresem wchodzących w ich skład usług. Przed wyborem odpowiedniego pakietu wystarczy zacząć od przejrzenia listy specjalizacji lekarzy i znalezienia tego, który zawiera wszystkie te specjalizacje, na których nam zależy. Następnie dobrze jest się także przyjrzeć pakietowi dodatkowych świadczeń medycznych. Na pewno uda nam się znaleźć pakiet, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Mówi się, że na zdrowiu nie warto oszczędzać, jednak pakiet medyczny to z jednej strony duża dawka zdrowia, a z drugiej duża oszczędność.

Artykuł powstał we współpracy z https://mediccentre.pl/

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x