1. Koenzym Q10, nazywany inaczej ubichinonem, występuje we wszystkich komórkach i błonach tkanek ciała człowieka, a jego rolą jest przyspieszanie procesów metabolicznych i udział w procesie wytwarzania ATP.
2. Pełni kluczową rolę w funkcjonowaniu nerek, serca i mięśni szkieletowych – organów potrzebujących dużą ilość energii.
3. Jest bardzo ważny także dla układu nerwowego, przemiany materii, regeneracji tkanek, wydolności układu immunologicznego.
4. Poziom koenzymu Q10 spada po przekroczeniu 30 roku życia.
5. Ilość koenzymu Q10 w organizmie spada w wyniku procesu starzenia się, ale także nieodpowiedniej ubogiej w składniki odżywcze diety, wyniszczającego odchudzania, nadużywania alkoholu i leków.
6. Zbyt niski poziom tej substancji zagraża nie tylko zdrowiu, ale i życiu.
7. Koenzym Q10 można uzupełnić jedząc:
- jaja,
- makrele,
- sardynki,
- orzechy,
- sezam,
- jabłka,
- śliwki,
- rabarbar,
- niektóre mięsa (nieprzetworzone).
8. Koenzym Q10 pomaga w leczeniu takich schorzeń jak:
- niewydolność krążenia,
- choroba niedokrwienna serca,
- nadciśnienie tętnicze,
- miażdżyca,
- parodontoza,
- niektóre choroby mięśni,
- cukrzyca typu II,
- choroba Parkinsona,
- choroba Alzheimera.
9. Koenzym Q10 jest efektywnym antyoksydantem, dlatego działa przeciwnowotworowo.
10. Koenzym Q10 zmniejsza utratę kwasu hialuronowego, dzięki czemu spowalnia starzenie się skóry – stąd nazywany jest “eliksirem młodości”.
Jeśli chcesz zachować zdrowy i młody wygląd skóry oraz w pełni cieszyć się zdrowiem, poznaj naturalny koenzym Q10, która zadba o pracę Twojego serca i mięśni, a także spowolni procesy starzenia!
Źródła
www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/apteczka/koenzym-q10-wlasciwosci-i-dzialanie-zrodla-koenzymu-q10-w-jedzeniu-aa-AGdM-br2e-ZZJf.html
diagnozujmy.pl/koenzym-q10/