Na problemy intymne nigdy nie ma dobrego czasu. Niestety przytrafiają się one również kobietom w trakcie lata, gdzie aura im sprzyja. Wysokie temperatury, duża aktywność ruchowa oraz zwiększona potliwość ciała to tylko niektóre z okoliczności, które mogą sprzyjać rozwojowi infekcji intymnych u kobiet. Nie bez wpływu na nie może być również zmiana diety. Jak sobie z nimi poradzić?

Plażowanie a problemy intymne

Jednym z czynnikiem, który zwiększa potencjał wystąpienia problemów intymnych u kobiet jest plażowanie. W ciepłe i wolne od pracy dni uwielbiamy udać się na lokalne plaże, czy też kąpać się w zbiornikach wodnych. Wysokie temperatury i wilgoć, które nam wówczas towarzyszą, to okoliczności, które sprzyjają występowaniu infekcji. Woda bywa ważnym źródłem zakażeń i dotyczy to zarówno jezior i morza oraz basenów. Nigdy nie mamy pewności, czy w danym akwenie nie znajdują się groźne bakterie, a w przypadku basenów, nie wiemy kto był przed nami. W basenach wykorzystuje się chlor, który ma negatywne działanie na mikroflorę pochwy, jej ochronę oraz działa wysuszająco na błony śluzowe. W skrajnych przypadkach może zwiększać również ryzyko występowania infekcji grzybiczych. Z drugiej strony zabija bakterie, więc jest niezbędny na basenach. Drobinki piasku, które dostają się w okolice intymne w trakcie plażowania, również mogą wpływać na wzrost ryzyka infekcji.

Aktywność fizyczna latem

Aktywność fizyczna latem może być większym obciążeniem dla naszego organizmu. Wysokie temperatury oraz ruch, wzmagają potliwość, przez co w okolicach intymnych u kobiet zbiera się wilgoć. Może to powodować bolesne otarcia lub występowanie infekcji grzybiczych, które uwielbiają takie środowisko. Najczęściej towarzyszą im świąd, ból, czy pieczenia. Mają one negatywny wpływ na nasze samopoczucie i mogą zepsuć nawet długo wyczekiwany urlop. W związku z tym, warto zaopatrzyć się w profesjonalny strój do uprawiania sportu, który będzie wspomagał odprowadzanie wilgoci i przepływ powietrza w miejscach intymnych. W ten sposób minimalizuje się ryzyko występowania klasycznych, kobiecych problemów.

Jak radzić z problemami kobiecymi latem?

Niezależnie od tego, czy lato spędzamy w domu, czy na wyjeździe, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie. W podręcznej apteczce warto posiadać preparaty, które wspomagają zwalczanie infekcji grzybiczych i bakteryjnych w miejscach intymnych. Odpowiednia i regularna pielęgnacja oraz stosowanie ubioru, który wspomaga odprowadzanie wilgoci to kolejne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. W poważnych przypadkach warto skontaktować się z lekarzem. Jeżeli się do tego zastosujecie, to z dużym prawdopodobieństwem lato spędzicie bez większych obaw.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x