Z nadmierną utratą włosów zmaga się coraz więcej osób i o ile w przypadku mężczyzn problem ten jakoś ujdzie, to dla kobiet strata włosów może być prawdziwym dramatem. Obowiązujący kanon kobiecego piękna stanowi jasno – piękne i zdrowe włosy, to jeden z najatrakcyjniejszych atrybutów kobiecości.

Jak widać, nie bez przyczyny panie tracą majątki w salonach fryzjerskich. Każda kobieta pragnie, by jej włosy były piękne i błyszczące, a noszone na głowie fryzury twarzowe i stylowe. Jednak kiedy włosy zaczynają wypadać w zbyt dużej ilości, żadne stylizacje nie będą w stanie zamaskować ich gwałtownego ubytku.

Wypadanie włosów – niepokojące oznaki

Normą jest, że praktycznie każdego dnia tracimy do ok. 100 włosów. Dlatego w samym ich wypadaniu nie ma nic złego. Ta wypadająca setka w obrębie wszystkich 100 – 140 tysięcy włosów rosnących na naszej głowie wynika z naturalnego cyklu życiowego włosa, który trwa od 2-6 lat i składa się z 3 faz:

  • l faza anagenowa, etap długiego wzrostu
  • l faza telogenowa, czyli krótka faza spoczynku
  • l faza katagenowa, okres wypadania włosów

Zatem warto mieć świadomość, że umiarkowane wypadanie włosów jest zwykłą reakcją organizmu, mającą na celu usunąć najsłabsze, czyli najstarsze włosy, by umożliwić w ich miejsce porost nowych i silniejszych.

Problem pojawia się wtedy, gdy zamiast zwykłego i naturalnego wypadania, zaczynamy mieć do czynienia z łysieniem, które wiąże się nie tylko z nadmierną stratą włosów, ale także z brakiem ich odrastania. Zobacz jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Przyczyny utraty włosów

Do głównych czynników łysienia należą niedobory witamino-mineralne w organizmie. Często utracie włosów towarzyszą różnego rodzaju choroby, jednak patrząc na to z obiektywnego punktu widzenia, to za wiele chorób również odpowiada deficyt poszczególnych makroelementów w organizmie, wynikający ze złej diety i niewłaściwego oraz stresującego trybu życia.

Chcąc przywrócić równowagę organizmu, przede wszystkim należy uzupełnić te niedobory i oczywiście koniecznie trzeba zmienić nasze nawyki żywieniowe, a także życiowe. W przypadku włosów musimy również zacząć działać tam, gdzie uzyskamy najlepsze efekty, czyli na skórze głowy.

Przywracamy włosom równowagę

Niezwykle skuteczne efekty w walce z wypadającymi włosami, oczywiście obok odpowiedniej suplementacji, możemy uzyskać poprzez aplikację specjalnych preparatów kosmetycznych, takich jak odżywka Farmona Jantar z wyciągiem z bursztynu.

Za sprawą swojego wyjątkowego składu odżywka ta łagodzi ewentualne podrażnienia skóry głowy, pobudza cebulki włosów do wzrostu i regeneruje słabe i zniszczone włosy, zwiększając ich przyrost oraz grubość i nadając im zdrowego połysku. Skuteczność odżywki Jantar została potwierdzona przez wiele kobiet, które zgodnie z zaleceniami producentów używały jej regularnie, czyli codziennie przez minimum 3 tygodnie.

Odżywczy bursztyn

Pamiętajmy o tym, że uzdrawiające właściwości bursztynu znane były od tysięcy lat. Dzisiaj już częściowo wiemy, skąd mogą się one brać. Zmielony bursztyn posiada dużą liczbę wolnych elektronów, które aktywują procesy regeneracyjne w organizmie. Co ciekawe starożytni Grecy nazywali bursztyn elektronem, także konotacja jest dość ciekawa.

W składzie odżywki Jantar Farmona znajdują się także inne substancje wspomagające zdrowie i wysoki porost włosów. Są nimi witaminy A, E i F oraz prowitamina B5. Jak widać, jest to kompleksowy preparat, który aktywnie eliminuje wypadanie włosów i pobudza je do większego i bardziej wydajnego wzrostu, czyli nadaje się doskonale do walki z nadmiernie wypadającymi włosami.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x