Siwienie włosów to naturalny proces, który z upływem lat dopada każdego. Pojawienie się siwych włosów w późnym wieku nie jest niczym niepokojącym i jest to naturalna kolej rzeczy. Jednak w niektórych przypadkach proces ten zachodzi znacznie szybciej niż u innych osób. Czasami siwe włosy mogą pojawić się już po 20 roku życia, co może wskazywać na obecność różnych zaburzeń. Są jednak sposoby, aby temu zapobiec. Nawet gdy dotknie nas problem siwienia włosów, możemy go spowolnić lub całkowicie wyeliminować. Sprawdźmy, co powoduje przedwczesne siwienie włosów i jak z nim walczyć.

Jak przebiega proces siwienia włosów?

Kolor włosów jest produkowany w melanocytach, są to komórki odpowiadające za produkcje melaniny, która definiuje kolor naszych włosów. Proces siwienia polega na stopniowym pojawianiu się włosów z niższą zawartością melaniny, przez co przybierają one siwą barwę. Zwiększenie ilości siwych włosów z wiekiem jest normalne, ale pojawianie się przedwczesnego siwienia może być spowodowane stanem zdrowia lub złą pielęgnacją. Mycie włosów szamponem przeciw siwieniu włosów DX2 może znacząco zmniejszyć ilość pojawiających się siwych włosów.

Dlaczego niektóre osoby są podatne na przedwczesne siwienie włosów?

Jest wiele potencjalnych powodów przedwczesnego siwienia włosów. Często osoby borykające się z tą przypadłością mają zbyt niską zawartość witaminy B12 lub kwasu foliowego. Powodem może być również niedoczynność tarczycy, która sprzyja pojawianiu się siwych włosów. W niektórych przypadkach może to wynikać z przyczyn genetycznych danej osoby i być naturalną reakcją organizmu. W wielu przypadkach zła dieta może odbić się na kondycji naszych włosów, powodując również ich siwienie. Na przyśpieszenie procesu siwienia wpływa również stres. W większości przypadków proces siwienia można zahamować lub nawet doprowadzić do reemisji.

Jak można przeciwdziałać przedwczesnemu siwieniu włosów?

Obecnie, nawet jeśli nie jest możliwe całkowite zatrzymanie procesu siwienia, możemy je znacznie spowolnić. W przypadku wystąpienia przedwczesnego siwienia w pierwszej kolejność należy wykonać komplet badań diagnostycznych, które wykluczą ewentualne choroby. Jeśli stan naszego zdrowia jest prawidłowy, należy skupić się na dobrej diecie i pielęgnacji. Prawidłowe odżywianie i suplementacja mogą pomóc w walce z postępującym siwieniem. Warto również zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów i skóry głowy.

Podsumowanie

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, jakie są przyczyny przedwczesnego siwienie włosów. Wpływ na ich pojawianie może mieć nasza dieta, stan zdrowia czy nawet predyspozycje genetyczne. W celu spowolnienia siwienia włosów w pierwszej kolejności powinniśmy udać się do lekarza, a następnie zadbać o zdrową dietę. Dbając o nasz stan zdrowia i stosując odpowiednie kosmetyki, opóźnimy proces siwienia.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x