Wady wzroku są naprawdę powszechne. Występuje u wszystkich bez względu na wiek i płeć. Zdarza się, że już naprawdę małe dzieci wymagają korekty wzroku w postaci okularów. Alternatywą dla nich są soczewki korekcyjne. Oba rozwiązania są jednak postrzegane jako uciążliwe. Na szczęście dzisiaj dostępna jest laserowa korekcja wad wzroku, która sprawdza się naprawdę dobrze i daje świetne efekty. Jakie są opinie o laserowej korekcji wzroku? Dlatego ten sposób korygowania wady sprawdza się naprawdę dobrze?

Czym jest laserowa korekta wzroku?

Jest to zabieg z wykorzystaniem odpowiednio dobranego lasera, podczas którego modeluje się rogówkę oka tak, aby światło skupiało się w odpowiednim miejscu siatkówki. W przypadku osób, u których występuje krótkowzroczność rogówkę się spłaszcza zaś w przypadku dalekowzroczności wystromia się ją. Co istotne, ingerencja w strukturę oka nie jest istotna. Mimo to uzyskany efekt jest naprawdę dobry – wada zostaje usunięta całkowicie. Warto dodać, że w przypadku nadwzroczności zabieg można wykonać w przypadku wad do około +6 dioptrii. Jeśli chodzi o krótkowzroczność, możliwa jest korekta nawet do -11 dioptrii. Astygmatyzm można korygować do mniej więcej 5 cylindrów.

Opinie o laserowej korekcji wzroku podkreślają więc, że po zabiegu problemy ze wzrokiem zniknęły. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza dla tych, dla których noszenie okularów było naprawdę uciążliwe. Co ważne, zdarza się, że okulary mogą znacznie utrudniać wykonywanie swoich obowiązków zawodowych. Korekta laserowa jest wówczas jedynym rozwiązaniem, aby zapewnić sobie komfort widzenia i pracy.

Czy laserowa korekta wzroku boli?

Wiele osób rezygnuje z laserowej korekty wzroku w obawie przed bólem w trakcie zabiegu i po jego zakończeniu. Należy wyraźnie zaznaczyć, że nie ma czego się bać – lekarze sięgają bowiem po bezpieczne i naprawdę skuteczne środki, które sprawiają, że zabieg w ogóle nie boli. Co ważne, jest on naprawdę bardzo krótki. Na ogół trwa nie dłużej niż kilkanaście minut i jest to czas liczonym razem z tym, który potrzebny jest na przygotowanie do zabiegu. Opinie o laserowej korekcji wzroku bardzo często poruszają właśnie kwestie dotyczące ewentualnych dolegliwości bólowych. Ci, którzy taki zabieg mają za sobą zaznaczają, że nie czuli żadnego bólu w jego trakcie.

Czy laserowa korekta wzroku jest bezpieczna?

Mówiąc o laserowej korekcie wzroku, należy jasno wskazać, że jest to zabieg w pełni bezpieczny. Obecnie podkreśla się, że to nie tylko najskuteczniejsza, ale jednocześnie najbardziej bezpieczna metoda korygowania problemów ze wzrokiem. Oczywiście należy pamiętać, że jest procedurą medyczną, która wiąże się z pewną ingerencją w organizm. Oznacza to, że zawsze zachodzi ryzyko powikłań. Jeśli jednak zabieg wykonywany jest przez wysokiej klasy fachowca, a kwalifikacja do niego została przeprowadzona prawidłowo, szanse na to, że dojdzie do wystąpienia niepożądanych objawów jest naprawdę niewielkie. Wystarczy przeczytać opinie o laserowej korekcji wzroku, aby przekonać się, że zdarzają się one naprawdę bardzo rzadko.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x