Kursy – fizjoterapia stacjonarne oraz online prowadzone są przez specjalistów. Oferta szkoleń, w tym dla studentów jest bardzo szeroka, co umożliwia poszerzanie wiedzę z dziedziny fizjoterapii i osteopatii.

Kursy fizjoterapia z zakresu rehabilitacji

Profesjonalne szkolenia dla fizjoterapeutów umożliwiają podjęcie pracy w tym bardzo wymagającym zawodzie, ale niezwykle pożądanym. Specjaliści muszą podnosić swoje kwalifikacje, by skutecznie pomagać pacjentom. Koniecznością jest nadążenie za nowoczesnymi terapiami. Kursy fizjoterapia, prowadzone są przez lekarzy. Oferta szkoleń obejmuje profesjonalne kursy z zakresu fizjoterapii jak, np.:

  • terapia manualna,
  • diagnostyka różnicowa,
  • terapia wisceralna,
  • terapia stawów skroniowo,
  • masaż tkanek głębokich – kończyny,
  • manipulacje FRSC – kręgosłup,
  • balansowanie napięć więzadłowych.

Pełną ofertę szkoleń organizowanych przez Akademię Enedu, w tym kurs dla osteopatów można znaleźć na stronie internetowej. Każdemu szkoleniu towarzyszy miła atmosfera.

Kursy dla studentów fizjoterapii i terapeutów manualnych

Kurs Embriologia jest kierowany do studentów fizjoterapii oraz osteopatii, poszukujących praktycznych wskazówek w ramach edukacji anatomii. W praktyce fizjoterapeuty odgrywa bardzo ważną rolę, pozwalając poznać różnorodne wzorce rozwojowe.

Studenci poznają również sposób opisywania rozwoju embriologiczny oraz będą wiedzieli, którą z koncepcji wykorzystać w pracy manualnej. Studenci dowiedzą się na szkoleniu, dlaczego naczynia krwionośne są prawdziwym szkieletem ludzkiego ciała oraz pogłębią wiedzę na temat hemodynamiki, wpływającej na formę oraz funkcję organizmu. Cykl szkoleń prowadzony jest online.

Kursy z zakresu terapii manualnej dla osteopatów

Szkolenie z terapii manualnej w koncepcji osteopatycznej prowadzi Dariusz Ciborowski, specjalizujący się w diagnostyce narządu ruchu. Kurs ma na celu zapoznanie uczestników z diagnostycznymi oraz terapeutycznymi metodami dysfunkcji w okolicy stawów, tkanek miękkich, narządów wewnętrznych i z diagnostyką różnicową.

To świetny kurs przede wszystkim dlatego, że uczestnicy poznają styl pracy z pacjentem w dziedzinie terapii manualnej. Szkolenie obejmuje nie tylko badanie oraz ocenę stanu zdrowia chorego, ale także anatomię palpacyjną kliniczną oraz diagnostykę różnicową wykluczającą. Techniki osteopatyczne leczą lub wspomagają terapię wielu chorób, m.in.: bóle kręgosłupa i stawów obwodowych; kontuzje, dyskopatie oraz wady postawy. Dzięki współpracy osteopaty z lekarzem można osiągnąć lepsze rezultaty niż leczenie operacyjne czy farmakologiczne.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x