W dzisiejszych czasach dla wielu osób bardzo ważny jest wygląd zewnętrzny. Odpowiada on za samoocenę, pewność siebie oraz poczucie własnej wartości. Niestety co raz więcej osób dotyka problem związany z wypadaniem i przerzedzaniem się włosów. Osoby takie na różne sposoby starają się walczyć z tym problemem, często sięgając po niesprawdzone sposoby, które nie dają znaczących efektów. W odpowiedzi na te problemy powstały kliniki włosów.

Czym jest klinika włosów?

Klinika włosów jest miejscem, w którym doświadczeni lekarze zajmują się chorobami skóry głowy i włosów. Trycholog, czyli lekarz od zajmujący się leczeniem skóry głowy wykonuje szczegółowe badanie, określa problem i dobiera odpowiedni program zabiegowy. Skorzystanie z usług kliniki pozwoli pozbyć się problemów z łysieniem i wypadaniem włosów, a co za tym idzie cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami.

Jedną z takich klinik jest klinika włosów secondhair charakteryzująca się indywidualnym podejściem do klienta, innowacyjnościom oraz ponad 20-letnim doświadczeniem. Zabiegi oferowane w klinice pozwalają uzyskać piękną fryzurę bez konieczności przeszczepu włosów. W ofercie dostępne są usługi to każdej grupy osób: kobiet, mężczyzn oraz dzieci; a także w różnymi problemami: łysienie plackowate, dynamiczne, skutki uboczne chemoterapii, osoby cierpiące na trichotilomanie oraz poszkodowane w wypadkach.

Z jakich zabiegów można skorzystać w klinice włosa?

W ofercie kliniki włosów dostępnych jest wiele różnorodnych zabiegów, kuracji oraz kosmetyków, które pomogą rozwiązać wiele problemów. Usługi oferowane w klinice cechują się:

 • kompleksowością – niezależnie od dolegliwości zapewniana jest pełna pielęgnacja włosów,
 • innowacyjnością – klinika oferuje autorskie i sprawdzone usługi,
 • doświadczeniem – klinika istnieje na rynku ponad 20 lat, nieprzerwanie rozwijając się i rozszerzając swoje usługi,
 • indywidualnym podejściem – każdy problem jest inny, dlatego indywidualne podejście do klienta jest niezwykle ważne.

Systemy włosów

Jedną z nowoczesnych i innowacyjnych metod oferowanych w klinice jest metoda SecondHair, będąca odpowiedzią na niedogodności związane z noszeniem peruk. Największą wadą peruk jest to, że w łatwy sposób i w niespodziewanych momentach mogą spaść. Przez to często się z nich rezygnuje. Dzięki systemom uzupełnień włosów, takie problemy nie mają miejsca.

Cechy metody SecondHair System

 • systemy włosów można ją pielęgnować identycznie jak włosy naturalne,
 • mocno trzymają się głowy, nie ma ryzyka, że mogą zsunąć,
 • projekty realizowane są zgodnie z indywidualnymi wytycznymi klienta, może on określić grubość i gęstość wykorzystanych włosów, ich kolor, styl, sposób upięcia,
 • systemy włosów są wygodniejsze w używaniu od standardowych peruk oraz zapewniają odpowiednią wentylację skóry głowy,
 • systemy uzupełnień są praktycznie niewidoczne, niemożliwe jest określenie linii przejścia pomiędzy włosami klienta a uzupełnieniem,
 • nie ma konieczności zakrywania całej głowy, można uzupełnić jedynie dany obszar,
 • pozwalają uzyskać piękny, naturalny wygląd włosów,
 • wykorzystane w systemach włosy są wysokiej jakości, co czyni je bardzo wytrzymałymi.

Zabiegi w klinice włosów

W klinikach włosów można poddać się szeregowi zabiegów. Podstawową czynnością po zauważeniu problemów z włosami jest badanie skóry głowy i włosów, a także pierwiastkowa analiza włosa. Po określeniu, jaki jest problem można zdecydować się na zabiegi stymulujące porost i spowalaniające wypadanie włosów, jak np. laseroterapia (naświetlanie promieniami ultrafioletowymi), świetlny grzebień UV, elektrostymulacja, mezoporacja i inne.

 

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x