Jak zbudować pośladki oraz wysmuklić nogi w warunkach domowych?

Budowanie pośladków to długotrwały proces. Związane jest to bezpośrednio z tym, że pośladki należą do dużej grupy mięśni.
Składają się z mięśnia pośladkowego wielkiego, średniego oraz małego. Z tego powodu niezwykle ważne jest aby ćwiczyć według odpowiednio ułożonego i przemyślanego planu treningowego, stosować dietę bogatą między innymi w białko i pamiętać o regeneracji.

Plan treningowy

Dobrze ułożony plan treningowy odgrywa kluczową rolę w procesie budowania pośladków. Powinien on oprócz ćwiczeń sprzyjających osiągnięciu wymarzonych przez nas efektów zawierać wskazówki dotyczące tzw. rest day.
Wiele osób pomija ten aspket i ćwiczy pośladki 5 – 6 razy w tygodniu co skutkuje efektem odwrotnym do zamierzonego. Należy wiedzieć, że trenowanie tej samej grupy mięśniowej na każdym treningu powoduje, że dochodzi do zrywania włókien mięśniowych.

W planie treningowym ukierunkowanym na budowanie pośladków oprócz ćwiczeń sprzyjających rozbudowie pośladków powinny się również znajdować ćwiczenia na inne grupy mięśniowe.

Ilość dni treningowych zależy natomiast od naszego priorytetu treningowego, możliwości czasowych, stażu treningowego.

Ćwiczenia sprzyjające kształtowaniu pośladków powinny być zarówno wielostawowe jak i izolowane. Należy pamiętać aby na treningu wykonywać ćwiczenia angażujące do pracy mięsień pośladkowy wielki, średni, mały.

Ponadto przed wykonaniem treningu „właściwego” należy zrobić rozgrzewkę. Warto również wykonać ćwiczenia aktywacje, dzięki którym trening pośladków stanie się bardziej efektywny.

Jak wysmuklić nogi?

W celu wysmuklenia nóg również konieczny jest odpowiednio ułożony plan treningowy oraz dieta.

Trening

Trening sprzyjający wysmukleniu nóg wbrew pozorom powinien zawierać ćwiczenia dedykowane wzmocnieniu mięśni czworogłowych, dwugłowych ud. Dzięki nim pozbędziesz się niechcianego tłuszczyku, cellulitu, a nogi staną się jędrne.

Bardzo ważną rolę w treningu zarówno sprzyjającemu budowaniu pośladków jak i wysmukleniu nóg odgrywa odpowiednia liczba serii oraz powtórzeń. Należy również pamiętać o intensywności i nie robieniu zbyt dużych przerw pomiędzy ćwiczeniami.

Dieta

Dieta powinna zawierać odpowiednie ilości białka, węglowodanów oraz tłuszczy. Wysmukleniu nóg sprzyjać będzie ujemny bilans kaloryczny.

Podaż kcal nie powinna być jednak zbyt niska, a kalorie powinny być odejmowane stopniowo. Należy również pamiętać, że zbyt długa redukcja może być niebezpieczna dla zdrowia i spowodować na przykład załamanie metaboliczne.

Jeśli marzysz o kobiecej sylwetce, smukłych nogach, zgrabnych pośladkach oraz wąskiej talii to zapraszam Cię na szkolenie online „Jak zbudować pośladki oraz wysmuklić nogi w warunkach domowych”, które odbędzie się 30 maja o godz.11. Bilety możesz kupić tylko na stronie www.projektbikini.pl w rewelacyjnej cenie 49 zł.

Dieta odgrywa niezwykle ważną rolę w budowaniu pośladków. Powinna zawierać przede wszystkim wartościowe źródła białka.
Białko między innymi przyczynia się do regeneracji tkanek, budowaniu masy mięśniowej.

Należy również pamiętać, aby w posiłkach nie zabrakło węglowodanów oraz tłuszczy. Niezwykle ważne jest, aby znać swoje zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze oraz wiedzieć ile powinno spożywać się kcal.

Ponadto należy zadbać o dostarczanie organizmowi niezbędnych witamin i składników mineralnych.

Zachęcam Cię do udziału w tym szkoleniu jeśli chciałabyś mieć ułożony plan treningowy, który pomoże Ci w osiągnięciu konkretnych celów, chcesz nauczyć się wykonywać poprawnie ćwiczenia, nie wiesz jak ułożyć odpowiednią dietę, co jeść, a czego unikać.

To szkolenie jest skierowane przede wszystkim do osób, które chcą ćwiczyć w domu. Nie musisz posiadać dodatkowego sprzętu, a hantle, czy sztangę zastąpić możesz np. zgrzewką z butelkami wody, plecakiem wypchanym ubraniami, czy krzesłem.

Zapisz się na szkolenie www.projektbikini.pl, a osiągniesz wymarzone efekty na lata, a nie tylko na lato!

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x