Problem łysienia i wypadania włosów dotyczy coraz większej grupy osób, w tym nie tylko mężczyzn, ale również i kobiet. Przyczyn wypadania włosów oraz łysienie może być wiele. Dlatego tak wiele zależy od odpowiedniej diagnozy, dzięki której możemy poddać się odpowiedniemu leczeniu zarówno farmakologicznemu jak i przeszczepowi włosów. Skuteczność zależy od zaawansowania choroby, przyczyn jej powstania, a także dostępnych metod leczenia. Trycholog, który na co dzień zajmuje się łysieniem i wypadaniem włosów u swoich pacjentów zdiagnozuje twoje potencjalne problemy i zaordynuje odpowiednie leczenie. Kiedy zatem potrzebny jest przeszczep włosów, a kiedy jedynie leczenie farmakologiczne?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • od czego wypadają nam włosy
  • dlaczego przeszczep włosów jest skuteczny
  • ile trwa rehabilitacja po przeszczepie włosów

Jak wspominaliśmy, problem wypadania włosów staje się coraz bardziej powszechny, dlatego miejsca, gdzie możemy skonsultować się ze specjalistą są tak ważne i potrzebne. Trycholog, czyli lekarz medycyny zajmujący się problemem wypadania włosów pomoże nam rozwiązać ten problem. Jeśli ten problem dotyczy ciebie nie zwlekaj, umów się na wizytę w specjalistycznej klinice zajmującej się wypadaniem włosów oraz przeszczepem włosów. Im szybciej rozpoczniesz leczenie, tym masz większe szanse by twoje włosy odzyskały blask.

Przeszczep włosów metodą FUE – kiedy jest konieczny i od czego zależy wypadanie włosów?

Jeśli zmagasz się z wypadaniem włosów najpierw lekarz specjalista musi ustalić przyczynę takiego stanu rzeczy. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, między innymi problemy hormonalne, brak witamin takich jak żelazo czy cynk, nieodpowiednia dieta. By wdrożyć odpowiednie leczenie niezbędna jest właściwa diagnoza, dlatego warto umówić się na wizytę u lekarza trychologa. Po ustaleniu przyczyny to lekarz specjalista decyduje o odpowiednim leczeniu. Część osób może zostać poddana terapii farmakologicznej bądź innym specjalistycznym zabiegom na poprawę jakości włosów. Jednak, jeśli ktoś cierpi na łysienie androgenowe, szczególnie mężczyźni, którzy odziedziczyli tak zwany gen łysienia, to w takim przypadku ratunkiem najczęściej jest przeszczep włosów. Takie zabiegi są przeprowadzane w Polsce, w prywatnych klinikach zajmujących się przeszczepami włosów. Jest to zabieg mało inwazyjny i całkowicie bezpieczny i bezbolesny.

Na czym polega zabieg przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów polega na przeszczepieniu mieszków włosów z okolicy potylicy w miejsca, gdzie występuje łysienie androgenowe. Mieszki te nie podlegają łysieniu androgenowemu i istnieje bardzo duża szansa, że przyjmą się one w miejscu, gdzie pacjent wyłysiał. Zabieg ten jest bardzo bezpieczny i nie wymaga trwałej hospitalizacji. Pacjent bardzo szybko wraca do domu, jednak wymagane jest od niego odpowiednie pielęgnowanie miejsca, gdzie włosy zostały przeszczepione.

Dlaczego warto poddać się temu zabiegowi i ile trwa rehabilitacja po zabiegu przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów metodą FUE to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów przywracania włosów pacjentom. Jak już wspominaliśmy, proces wykonania zabiegu przeszczepu włosów polega na pobraniu mieszków włosowych z okolic potylicy, a następnie odpowiedniego przygotowania ich do przeszczepu. Po takim przygotowaniu mieszki włosowe umieszczane są w miejscu, gdzie nastąpiło wyłysienie. Po zabiegu to wszystko musi się zagoić i zostać poddane odpowiedniej pielęgnacji przez pacjenta. Włosy odrastają piękne i gęste.

Co ważne, przeszczep włosów metodą FUE jest zabiegiem bardzo skutecznym. Jest on zabiegiem płatnym, na który jednak pacjenci mogą sobie pozwolić, ponieważ nie są to bardzo kosztowne zabiegi. W zależności od diagnozy pacjenci są jednorazowo lub kilkukrotne poddawani przeszczepowi włosów tą metodą. Kwestia ta podlega indywidualnej ocenie lekarza, podobnie jak kwalifikacja do zabiegu.

Dlatego, jeśli zmagamy się z problemem łysienia, warto jak najszybciej umówić się na wizytę u lekarza trychologa. Taki zabieg transplantacji włosów możemy wykonać bez trudu w Polsce (więcej informacji np. na https://przeszczczepywlosow.pl/. Chociaż często proponowane są nam zabiegi za granicą, w naszym kraju również mamy doskonałych specjalistów w tym zakresie.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x