Sky Clinic dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wykwalifikowanemu personelowi pomaga setkom osób poprawić swój wygląd oraz komfort życia. Innowacyjne zabiegi, takie jak Dermapen, należą do jednych z bezpieczniejszych i skuteczniejszych wynalazków medycyny estetycznej. Sky Clinic specjalizuje się również w transplantacji włosów, wykorzystując do tego jedynego na świecie robota, który pomaga przeszczepiać włosy.

Dermapen to bezpieczny i mało inwazyjny zabieg na twarz, szyję i dekolt, ale równie dobrze można wykonać go na skórze brzucha, aby poprawiać jego wygląd i uelastycznić tę partię ciała.

Na czym polega zabieg mezoterapii mikroigłowej Dermapen?

Dermapen to zabieg polegający na nakłuwaniu wybranego obszaru skóry właściwej, dzięki temu dochodzi do powstawania kontrolowanych mikrouszkodzeń. Mikronakłuwania skóry pobudzają naturalne zdolności organizmu do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych. W efekcie w skórze zwiększa się zawartość kolagenu oraz elastyny.

W trakcie zabiegu do wnętrza skóry podawane są substancje aktywne. Dochodzi do najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni preparatem odżywczym dopasowanym do potrzeb skóry pacjenta. To doskonały sposób wprowadzenia kwasu hialuronowego lub osocza bogatopłytkowego.

Zabieg Dermapen polecany jest skórze dojrzałej, na której widać pierwsze oznaki starzenia, ale to też znakomity sposób na poprawę elastyczności skóry i złuszczanie naskórka.

Jak wygląda zabieg Dermapen 4?

Dermapen, czyli zabieg mezoterapii mikroigłowej, wykonywany jest w klinice przez wyspecjalizowany personel. Kosmetolog ocenia stan skóry, aby dobrać odpowiednie preparaty, które wspomogą syntezę kolagenu, odżywią skórę lub zmniejszą blizny potrądzikowe.

Oczyszczenie i znieczulenie skóry przed zabiegiem

Skóra powinna zostać dokładnie oczyszczona oraz zdezynfekowana. Wybrana partia ciała jest znieczulana za pomocą specjalnego kremu, znieczulenie poprawia komfort pacjenta i redukuje ból.

Ampułka odżywcza dobrana do potrzeb skóry pacjenta

Po oczyszczeniu skóry kosmetolog nakłada ampułkę odżywczą, dobraną do potrzeb pacjenta. Dermapen pomaga wprowadzić kosmetyk w głębsze warstwy skóry właściwej, w których następuje naturalna stymulacja produkcji kolagenu. W efekcie zakończenia leczenia powstają nowe włókna kolagenowe.

Maska redukująca zaczerwienienie

Po zakończeniu mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4 nałożona zostaje maska, która ma zmniejszyć zaczerwienienie skóry, zredukować obrzęk. Maska nakładana jest na te części ciała, na których wykonano zabieg.

Kosmetyki stosowane podczas zabiegu Dermapen

Ampułka z kosmetykiem dobierana jest do potrzeb skóry pacjenta oraz zależy od nakłuwanego obszaru ciała. W zależności od typu skóry i efektu, który pragnie się uzyskać, kosmetykiem może być kwas hialuronowy, lipidy, witaminy, ale też białka.

Efekty zabiegu Dermapen – na co może liczyć pacjent?

Widocznym efektem zabiegu Dermapen 4 jest zwiększenie odżywienia skóry, redukcja blizn potrądzikowych, poprawa gęstości i elastyczności skóry oraz lepsze unaczynienie skóry.

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4 wyrównuje koloryt skóry oraz intensywnie wzmaga procesy regeneracyjne tkanek. Zastosowanie kwasu hialuronowego wygładza drobne zmarszczki. Po zabiegu skóra jest wyraźnie nawilżona i promienna.

Twarz szyja dekolt, czyli intensywna stymulacja fibroblastów

Nakłuwanie skóry na twarzy oraz na szyi prowadzi do fizjologicznej indukcji kolagenu. Wprowadzenie w głąb skóry witamin, lipidów oraz białek to poprawa odżywienia skóry. W rezultacie dochodzi do polepszenia struktury skóry. Efekty starzenia się skóry są mniej widoczne już po pierwszym zabiegu Dermapen.

Brzuch oraz uda – jak działa Dermapen na tych partiach ciała?

Dermapen wykonywany jest również na innych partiach ciała. To znakomity sposób na zmniejszenie widoczności rozstępów, poprawienie struktury skóry oraz jej kolorytu. Redukcja rozstępów widoczna jest już po pierwszym zabiegu, ponieważ urządzenie Dermapen dociera głęboko do skóry właściwej, gdzie wzmaga produkcję kolagenu.

Poprawa gęstości i elastyczności skóry brzucha zalecana jest osobom, które zrzuciły wagę lub kobietom po ciąży. Po mezoterapii mikroigłowej na wybranej partii ciała widać wyraźne wyrównanie kolorytu oraz redukcję przebarwień.

Dermapen – wspomaganie terapii wypadania włosów

Opatentowana technologia pulsujących igieł, którą wykorzystuje się w zabiegu Dermapen, jest również używana w leczeniu łysienia. Odpowiedni dobór preparatu odżywczego oraz nakłuwanie skóry głowy pobudza organizm do tworzenia zdrowych i mocnych włosów.

Podczas wykonania zabiegu Dermapen na skórze głowy substancje odżywcze zostają wprowadzone w głąb skóry właściwej, co pomaga odżywić jej głębsze warstwy. Poprawa odżywienia skutkuje zmniejszeniem wypadania włosów.

Mezoterapię mikroigłową stosuje się również w leczeniu osoczem bogatopłytkowym. To substancja, która jest bardzo skuteczna w terapii łysienia u kobiet oraz u mężczyzn.

Czy Dermapen jest w pełni bezpieczny?

Zabieg wykonuje się w sterylnych warunkach. Skóra zostaje oczyszczona oraz odpowiednio zdezynfekowana. Opatentowana technologia pulsujących igieł pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu.

Lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog wykonujący zabieg dba o komfort pacjenta, wprowadza igły na optymalną głębokość, dzięki temu nie dochodzi do poważnych uszkodzeń skóry.

W trakcie zabiegu widoczne są mikronakłucia z możliwością punktowego krwawienia. To jednak naturalny efekt, który łagodzony jest w końcowym etapie zabiegu Dermapen.

Zalecenia po zabiegu – jak dbać o skórę po mezoterapii mikroigłowej Dermapen?

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona oraz wrażliwa. Pacjent powinien stosować kremy ochronne z filtrem UV oraz kosmetyki nawilżające, zwłaszcza jeśli zastosowano preparaty złuszczające naskórek.

Obszar, na którym wykonano zabieg, powinno się oczyszczać delikatnymi kosmetykami. Warto zrezygnować z kąpieli słonecznych, z sauny oraz z solarium. Skóra przez pierwsze dni może być napięta i podrażniona, ale jest to całkowicie naturalne.

Zabieg nie jest uważany za bardzo inwazyjny, dlatego pacjent może praktycznie od razu wrócić do codziennych czynności. Dermapen nie powinien być planowany przed wyjazdem na wakacje, a latem trzeba pamiętać o ochronie skóry przed słońcem.

Dla kogo są zabiegi Dermapen?

Dermapen to zabieg przeznaczony dla osób, które zauważyły pierwsze oznaki starzenia się skóry, zmagają się z bliznami potrądzikowymi, z nierównomiernym kolorytem lub z rozstępami na ciele. Nakłuwanie mikroigiełkami zmniejsza widoczność rozstępów, dzięki produkcji kolagenu.

Mezoterapia mikroigłowa dedykowana jest również pacjentom, którzy zauważyli utratę gęstości i elastyczności skóry i chcą poprawiać strukturę skóry.

Zabieg Dermapen świetnie sprawdzi się również we wspomaganiu odbudowy włosów, ponieważ pozwala wprowadzić substancje odżywcze w głąb skóry głowy.

Przeciwwskazania do zabiegu Dermapen

Z zabiegu Dermapen powinny zrezygnować osoby zażywające leki na krzepliwość krwi oraz osoby, u których naczynia krwionośne są bardzo kruche. Mezoterapia mikroigłowa Dermapen nie powinna być wykonywana na depilowanej i opalonej skórze.

Przeciwwskazaniem jest również terapia retinoidami oraz aktywna opryszczka i choroby nowotworowe skóry. Ciąża oraz karmienie piersią to również przeciwwskazania do przeprowadzania mezoterapii mikroigłowej.

Mezoterapia mikroigłowa – ile zabiegów trzeba wykonać?

Już jeden zabieg Dermapen stymuluje naturalne zdolności organizmu do produkcji kolagenu. Ilość zabiegów podyktowana jest stanem skóry, efektem, jaki pragnie się uzyskać, dlatego jest kwestią indywidualną. Zwykle seria składa się z 1 do 3 zabiegów Dermapen.

Dermapen może być stosowany przez cały rok, przy zachowaniu wysokiej ochrony przed słońcem. Odstęp między zabiegami powinien wynosić minimum 3 tygodnie.

 

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x