Przeszczep włosów FUE to jedna z nowoczesnych metod, której celem jest poradzenie sobie z łysieniem. Jest to takie zjawisko (łysienie), które odnosi się zarówno do kobiet, jak również do mężczyzn. Współczesna medycyna ma do zaoferowania pacjentom innowacyjne metody leczenia, dzięki czemu nikt nie będzie musiał martwić się takimi problemami, jakie są w stanie wpłynąć na pogorszenie się samopoczucia psychicznego. Co o metodzie FUE należy wiedzieć? Oto kilka słów wyjaśnienia.

Follicular Units Extraction

Łysienie to bardzo poważny problem, którego nie można w żaden sposób bagatelizować. Najczęściej odpowiedzialne są za to zaburzenia hormonalne, ale nie tylko. Trzeba jednak dojść do tego, co jest powodem, ponieważ mogą być za to odpowiedzialne różnego rodzaju choroby. Nie jednak o przyczynach będzie teraz mowa, ale o nowoczesnej formie przeszczepie włosów FUE, która okazuje się ratunkiem dla wielu osób. Na czym poleca dokładnie Follicular Units Extraction?

Osoba odpowiedzialna za wykonanie zabiegu pobiera pojedyncze meszki włosów z okolicy dawczej. Wykonuje się to przy pomocy specjalnej, metalowej sztancy. Potem, owe meszki włosowe przeszczepia się w okolice biorczą. Zanim jednak zostanie wykonany finalny przeszczep włosów FUE, meszki są dokładnie analizowane. Po co? Po to, aby mieć pewność, że nie dojdzie do przeszczepu włosów uszkodzonych. Mijało by się to kompletnie z celem.

Wskazania i przeciwwskazania do FUE

Przeszczep włosów FUE to metoda, która polecana jest dla osób, jakie na co dzień mają do czynienia z: łysieniem androgenowym, łysieniem poparzeniowym skóry głowy, łysieniem pourazowym, ubytkami owłosienia w takich okolicach, jak brwi, wąsy, broda, rzęsy. Skoro mowa jest o wskazaniach, to nie można również pomijać przeciwwskazań do wykonania przeszczepu włosów FUE. W tym przypadku mowa o: łysieniu plackowatym, cukrzycy, nieuregulowanym ciśnieniu. Zabiegowi nie powinny również poddać się osoby, jakie na co dzień mają do czynienia z chorobami zakaźnymi skóry głowy. Ciekawostką jest to, że podczas jednego zabiegu dochodzi na ogół do pobrania ok. 3000 mieszków włosowych. Czy zabieg jest skuteczny? Tak, cechuje się on wysoką skutecznością – o ile zostanie on wykonany w dobrej klinice. Warto z uwagą podejść do jej wyboru. Tym bardziej, że ma się do czynienia z zabiegiem za jaki należy zapłacić z własnej kieszeni. Nie można więc decyzji podejmować pochopnie.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x