Częstomocz – przyczyny tej dolegliwości u mężczyzn mogą być różne, od zupełnie błahych do bardzo poważnych. Nie należy go zatem bagatelizować, zwłaszcza że może skutkować kolejnym problemem, czyli nietrzymaniem moczu. Jakie mogą być powody częstego oddawania moczu w przypadku mężczyzn i jak radzić sobie z tą dolegliwością?

Kiedy mówimy o zbyt częstym oddawaniu moczu?

Konieczność skorzystania z toalety w przypadku mężczyzn nie powinna być częstsza niż osiem razy na dobę. Jeśli potrzeba oddania moczu pojawia się częściej, możemy mówić o częstomoczu. Może on pojawiać się tylko w ciągu dnia, w nocy albo zarówno w nocy, jak i w dzień.

Częstomocz – przyczyny

Częstomocz – przyczyny tego problemu mogą być zróżnicowane. W przypadku mężczyzn przyczyną zbyt częstego oddawania moczu jest zazwyczaj zapalenie cewki moczowej, stan zapalny pęcherza lub przerost gruczołu krokowego, czyli prostaty.

Częstomocz u mężczyzn, podobnie jak u kobiet, może także być symptomem choroby nerek lub cukrzycy. W żadnym przypadki nie należy go lekceważyć. Warto skonsultować się z lekarzem, który na podstawie objawów towarzyszących i badań postawi diagnozę i podejmie odpowiednie leczenie. Można udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub bezpośrednio do urologa.

Warto też wiedzieć, że zbyt częste oddawanie moczu może być spowodowane zbyt dużą ilością wypijanej kawy lub alkoholu.

Częstomocz u mężczyzn – objawy towarzyszące

Przy konieczności częstego oddawania moczu mogą pojawiać się takie objawy jak parcie na pęcherz, nagła potrzeba oddania moczu i ból w czasie oddawania moczu. Nie wolno ich bagatelizować. Mogą wskazywać na poważną chorobę, dlatego jak najszybciej należy udać się do lekarza urologa.

Częstomocz może też spowodować problemy z nietrzymaniem moczu, co bywa bardzo kłopotliwe, zwłaszcza gdy ta dolegliwość się nasila.

Jak radzić sobie z problemem zbyt częstego oddawania moczu i jego konsekwencji

Metoda leczenia zbyt częstego oddawania moczu uzależniona jest od jego przyczyny. Nie należy leczyć się samodzielnie, wizyta u lekarza jest wskazana, a nawet konieczna.

W przypadku gdy przy zbyt częstym oddawaniu moczu pojawi się nietrzymanie moczu, z pomocą przyjdą specjalistyczne wkładki i pieluchomajtki przeznaczone dla mężczyzn. Zaprojektowane i wykonane zostały one tak, by zapewniać uczucie suchości i ochronę przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu przy jednoczesnej gwarancji dyskrecji i komfortu. Nie warto ograniczać aktywności fizycznej, życia zawodowego i towarzyskiego, gdy pojawia się problem nietrzymania moczu. Leczenie przyczyny to podstawa, ale zanim przyniesie ono skutki, można z powodzeniem posiłkować się specjalistycznymi produktami na nietrzymanie moczu dla mężczyzn. Sprawdzą się one także w nocy, redukując ilość wizyt w toalecie, co pomoże zapewnić lepszy nocny odpoczynek i zdrowszy sen. Już sama świadomość takiego zabezpieczenia może zwiększyć uczucie komfortu.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x