Chcesz poprawić swój stan zdrowia, samopoczucie oraz wyniki badań krwi? W pierwszej kolejności przyjrzyj się wnikliwie swojej diecie. Dzięki temu będziesz w stanie zrewidować, jakich składników dostarczasz za mało lub w nadmiarze. Odpowiednio zbilansowana dieta to podstawa do zachowania dobrego samopoczucia oraz szczupłej sylwetki. W jaki sposób zacząć wprowadzać zmiany na lepsze w swoim jadłospisie? Poniżej garść porad!

Sięgaj po surowe warzywa

Nie zapominaj o błonniku pokarmowym

Ogranicz słodycze i słone przekąski

Skorzystaj ze zdrowego cateringu

Zwiększ swoją dawkę ruchu

Zacznij od teraz!

Sięgaj po surowe warzywa

Warzywa są bogatym źródłem cennych dla organizmu składników. To bogactwo witamin, które możesz przyjmować w zasadzie w nieograniczonych ilościach! Dotyczy to oczywiście warzyw nieprzetworzonych, albo takich, które zostały przyrządzone w sposób naturalny, czyli np. na parze. Każdy dietetyk wspomni o tym, że warzywa są podstawą zbilansowanej diety. Warto zatem zrewidować swoje dotychczasowe przyzwyczajenia pokarmowe – być może wskazane okaże się odwrócenie proporcji? Zamiast sięgania po kanapki z plastrem pomidora czy papryki może lepszym, zdrowszym i smaczniejszym rozwiązaniem okaże się np. sałatka warzywna z kromką pieczywa?

Nie zapominaj o błonniku pokarmowym

Na początku warto podkreślić, że błonnik jest przykładem składnika, który nie ulega trawieniu, jednak mimo to jest naprawdę cenny w naszej diecie. Z uwagi na to, że błonnik pokarmowy pomaga we wchłanianiu tłuszczu w przewodzie pokarmowym ułatwia zachowanie pożądanego poziomu cholesterolu. Znajduje się między innymi w warzywach oraz produktach zbożowych. Przyczynia się do oczyszczania jelit z resztek pokarmu. Z pewnością powinny po niego sięgać zwłaszcza te osoby, które borykają się z problemem zaparć. Szczegółowe informacje na temat błonnika pokarmowego znajdziesz pod tym adresem: https://www.lightbox.pl/blog/blonnik-pokarmowy-niezbedny-w-zdrowej-diecie.

Ogranicz słodycze i słone przekąski

Dla wielu osób synonimem drobnej przyjemności w ciągu dnia jest np. batonik do kawy lub paczka czipsów do wieczornego filmu. Problem zaczyna się wówczas, gdy te przekąski są przyjmowane regularnie, albo w nadmiernych ilościach. W rezultacie dostrzeżesz nie tylko nadmiar tkanki tłuszczowej, ale także ociężałość. Warto takie niekorzystne nawyki zastępować innymi. Zamiast słodkości sięgaj np. po sezonowe owoce. Zachowaj przy tym umiar – nadmiar owoców może być również szkodliwy! Niemniej jednak już samo samo uświadomienie sobie, że możesz dokonywać lepszych i zdrowszych wyborów powinno być dla Ciebie cenną lekcję. W końcu w grę wchodzi Twoje zdrowie i lepsze samopoczucie! Korzystaj z dobrodziejstw natury i zacznij ograniczać przekąski z marketu, obfitujące w tłuszcze i cukry.

Skorzystaj ze zdrowego cateringu

Jeżeli nie masz czasu lub chęci do tego, aby regularnie robić zakupy spożywcze i przyrządzać codzienne posiłki – mamy dla Ciebie rozwiązanie! Szybkie tempo życia wcale nie musi oznaczać rezygnacji ze zdrowia i smacznego jedzenia. Z pomocą przyjdzie tutaj np. catering dietetyczny. W pierwszej kolejności określisz swoje zapotrzebowanie energetyczne – na tej podstawie uzyskasz rekomendację ile kalorii powinieneś przyjmować w ciągu dnia. Możesz także dopasować swoje menu do indywidualnych preferencji. Jeżeli na przykład borykasz się z problemem insulinooporności, nie tolerujesz laktozy, albo nie jesz mięsa – z powodzeniem znajdziesz odpowiedni plan dietetyczny, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb.

Zwiększ swoją dawkę ruchu

Bez względu na to, czy Twoim celem jest wyszczuplenie sylwetki czy może poprawa samopoczucia – nie zapominaj o aktywności fizycznej. Nie musisz od razu zapisywać się na zajęcia na siłowni, jeśli nie masz do tego przekonania. Zacznij wprowadzać metodę małych kroków – wystarczy, że w drodze do pracy wysiądziesz jeden przystanek wcześniej i pokonasz ten dystans pieszo. Ogranicz także korzystanie z windy. W dalszej perspektywie z pewnością dostrzeżesz, że Twoja kondycja uległa poprawie. Każda metoda, która będzie w stanie zmienić Twoje dotychczasowe nawyki jest warta wypróbowania.  istotne jest wsłuchiwanie się w potrzeby swojego organizmu.

Zacznij od teraz!

Powyższy poradnik powinien być dla Ciebie drogowskazem dotyczącym tego, w jaki sposób najlepiej przystąpić do walki o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Jedno jest pewne – każdy moment jest dobry na to, aby zacząć pracę ze swoim ciałem. Nie musisz czekać do nowego roku, aby zacząć realizować noworoczne postanowienia. Pamiętaj przy tym, aby nie zakładać z góry, że z dnia na dzień zmienisz swoje wszystkie dotychczasowe nawyki żywieniowe, które chciałbyś zmienić. Metoda małych kroków jest tutaj najbardziej polecana i dzięki niej będziesz mieć największe szanse na to, że wytrwasz w nowych postanowieniach. Jedno jest pewne – korzystając z takich z wyżej wymienionych wskazówek masz możliwość zmiany swojego samopoczucia i sylwetki na lepszą! Opracuj swój plan działania i zacznij wprowadzać pozytywne zmiany w swoim życiu!

 

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x