Stale zyskuje na popularności, co absolutnie nie dziwi nikogo, ponieważ wiele osób chce się jak najszybciej i najskuteczniej pozbyć wady wzroku utrudniającej funkcjonowanie. Nie tylko brak ostrego widzenia, ale codzienne zakładanie i czyszczenie okularów może sprawiać problem. Rozwiązaniem mogą być soczewki kontaktowe, jednak dalej po ściągnięciu powraca kłopot z ostrością. Z tego powodu najlepsze, na co możesz się zdecydować to laserowa korekcja wzroku!
Na czym polega?
Jest to metoda korekcji krótkowzroczności lub nadwzroczności, która zawiera modelowanie rogówki za pomocą specjalistycznych metod, aby zredukować wadę wzroku. Jest to w pełni bezpieczny i bezbolesny zabieg, który przeprowadzany jest pod kontrolą wykwalifikowanych lekarzy. Oczy zakraplane są specjalnymi kroplami znieczulającymi – dzięki czemu cały proces jest w pełni komfortowy.
Przy krótkowzroczności rogówka jest modelowana tak, aby jej powierzchnia była bardziej płaska, a światło docierające do oka załamywało się prawidłowo. Leczenie jest w większości uwarunkowane różnymi parametrami gałki ocznej, które mierzy i sprawdza specjalista przed zakwalifikowaniem do zabiegu. W skład wszystkich właściwości wchodzi na przykład szerokość źrenicy, czy grubość rogówki. Jeśli posiadasz wszystkie parametry w odpowiednim przedziale – nie ma żadnych przeciwwskazań.
Jeśli wszystkie okoliczności – parametry, zdrowie, będą sprzyjające, to możesz nawet zredukować całą wadę. Istnieje również możliwość skorygowania wady i zmniejszenia jej, jeśli jest naprawdę duża lub nie pozwalają na całościowe usunięcie indywidualne właściwości Twoich oczu. Dzięki temu pozostaniesz z jedynie resztkową wadą, która będzie o wiele mniej dokuczliwa, a nawet może nie sprawiać większych problemów z widzeniem.
W przypadku nadwzroczności sytuacja ma się podobnie, ponieważ za pomocą specjalnych technik należy wystromić rogówkę, aby zlikwidować wadę wzroku do zera lub w razie konieczności pozostawić ją bardzo małą. Inaczej jest jednak przy leczeniu astygmatyzmu, ponieważ budowa rogówki przypomina jajko zamiast kuli. Niestety, ma on znaczący wpływ na możliwość przeprowadzenia korekcji chirurgicznej, ale dobra wiadomość jest taka, że może zostać skorygowany w całości. Koniecznością jest udanie się do renomowanej kliniki lub lekarza, którzy będą wiedzieli, jak to wykonać.
Jakie są metody korekcji chirurgicznej?
W trakcie wizyty lekarz może zaproponować i dobrać odpowiednią metodę usunięcia wady, po uprzednim zapoznaniu oraz zbadaniu oczu oraz stanu pacjenta.
- Metoda Lasik wykonywana jest u pacjentów z wadami, takimi jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność, a także astygmatyzm. Posiada unowocześnioną formę – metodę Femtolasic, która pozwala na szybsze gojenie i również jest wykorzystywana do leczenia wszystkich wad wzroku, a nawet poleca się ją w redukcji starczowzroczności i aberracji wyższego rzędu. Przebiega z użyciem wyjątkowo precyzyjnego i sterowanego komputerowo lasera femtosekundowego. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko powikłań i odczuwane po zabiegu dolegliwości.
- EBK, które jest połączeniem metod Lasek i PRK. Można korygować krótkowzroczność, niewielkiego stopnia nadwzroczność i astygmatyzm. Używa się urządzenia od Orca Surgical, które bardzo delikatnie i kontrolowanie przygotowuje rogówkę do zabiegu za pomocą usunięcia nabłonka. Jej głębsze warstwy pozostają w pełni nienaruszone. Dzięki użyciu specjalistycznego urządzenia nabłonek regeneruje się dwukrotnie szybciej, co przyspiesza gojenie.
Jeśli interesujesz się wykonaniem zabiegu korekcji wady wzroku, to udając się do renomowanego specjalisty, uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania odnośnie przebiegu leczenia i rekonwalescencji. Przede wszystkim zwracaj uwagę na renomę kliniki, ponieważ warunki muszą być nie tylko sterylne, ale także komfortowe i sprzyjające rozluźnieniu oraz uwolnieniu napięcia przed samym wejściem na salę. Życzymy dużo zdrowia!