Post sponsorowany

Ile zapłacisz za Kwalifikowany Kurs Pierwszej Pomocy?

Zdrowy tryb życia to nie tylko odżywianie, sport i higiena, to również umiejętności udzielenia pomocy i podstawy medycyny. Kompleksową wiedzę z tego zakresu daje Kwalifikowany Kurs Pierwszej Pomocy.

Do kogo skierowany jest Kwalifikowany Kurs Pierwszej Pomocy?

Kwalifikowany kurs pierwszej pomocy jest niezbędny do pracy funkcjonariuszom Straży Pożarnej, wojska, Policji, a także ratownikom WOPR i GOPR. Oczywiście, błędem byłoby traktowanie go jako kursu wyłącznie dla służb mundurowych, czy osób mogących mieć w pracy kontakt z osobami poszkodowanymi.

Jako najbardziej zaawansowane szkolenie, poza studiami związanym z kierunkami medycznymi (jak np. ratownictwo medyczne) kurs KPP przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pragną zdobyć bardziej zaawansowane umiejętności związane z pierwszą pomocą.

Mogą być to, chociażby osoby lubiące survival, dużo podróżujące, mieszkające w odludnych miejscach (gdzie szybki przyjazd karetki jest niemożliwy) lub po prostu interesujące się ratownictwem. Warto pamiętać, że każda przeszkolona osoba to większa szansa na udzielenie pomocy, gdy akurat będzie to potrzebne, niezależnie od miejsca i czasu.

Ile kosztuje Kwalifikowany Kurs Pierwszej Pomocy?

Ceny kursów KPP zaczynają się od kilkuset, a kończą na około tysiącu złotych. Pamiętajmy, że w zakres szkolenia wchodzi 66 godzin i tyle czasu zajmuje ono w CentrumRatownictwa, które jest jedną z największych i najstarszych instytucji prowadzących kursy KPP w Polsce – dlatego to nie cena powinna stanowić główny argument za wybraniem tej czy innej oferty.

Materiały szkoleniowe, doświadczenie instruktorów, opinia o firmie są znacznie ważniejsze niż sama cena. Szczególnie jeśli potrzebujesz ukończyć kurs i uzyskać tytuł ratownika ze względów zawodowych warto, żebyś zrobił to dobrze. Czas, który poświęcisz na kurs i zdobycie cennych umiejętności, są zdecydowanie więcej warte niż zaoszczędzone 100 czy 200 złotych.

Na co zwracać uwagę wybierając kurs KPP?

Przed zdecydowaniem się, gdzie odbędziemy kurs, warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • Jakie doświadczenie ma ośrodek szkoleniowy?

Wiadomo, że nauczanie nie polega jedynie na jednostronnym przekazywaniu informacji. Liczy się również metodyka i doświadczenie. Najlepiej wybrać taką firmę, która działa na rynku od lat, a nie powstała np. kilka miesięcy wcześniej. Sprawdź, od jakiego czasu działa i ile osób przeszkoliła ta, do której chcesz się wybrać.

  • Czy firma wygląda na wiarygodną?

Do prowadzenia kursów KPP niezbędne jest uzyskanie zgody Wojewody, który zatwierdza ramowy program kursu. Zobacz także zdjęcia w internecie, poczytaj opinie uczestników, sprawdź jak często i gdzie prowadzi szkolenia. Dziś, gdy wszyscy dokumentują swoje osiągnięcia w sieci, firma, które np. nie ma kont w serwisach społecznościowych, nie może sprawiać wrażenia wiarygodnej. Na stronie firmy zobacz, kto prowadzi zajęcia, jakie ma doświadczenie i jak długo działa w branży ratownictwa.

  • Nie sugeruj się ceną!

Jak wspomnieliśmy wcześniej, ceny kursów KPP są różne w zależności, nie tylko od prowadzącej szkolenie firmy, ale również od miejsca, w którym się odbędzie. Pamiętaj, że taniej nie znaczy lepiej, szczególnie że przy kilkudziesięciu godzinach szkolenia, cena może różnić się np. 2 zł za godzinę, nie są to oszczędności warte tego, by rezygnować z jakości.

Nie czekaj kurs KPP jest właśnie dla Ciebie

Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem kursu KPP, nie wahaj się. To nie tylko praktyczne i bardzo potrzebne umiejętności i wiedza, dzięki którym możesz uratować komuś życie. Bez względu na to, czy będzie to bliska Tobie czy przypadkowa osoba, nagle może potrzebować pomocy.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x