Czy wiesz, że od pierwszego tygodnia ciąży aż do momentu przyjścia na świat maluszka, jego jelita rosną aż tysiąckrotnie? Organizm wykonuje ciężką pracę, aby przystosować wszystkie narządy do prawidłowego trawienia. Mimo to jego praca nie kończy się po dziewięciu miesiącach! Zobacz, jak wspierać układ pokarmowy i wzmocnić jelita dziecka!

Warto rodzić siłami natury

Żyjemy z dostępem do wszystkich dóbr cywilizacji. W takim świecie bardzo łatwo jest zapomnieć o tym, że wciąż jesteśmy częścią natury! Cała fizjologia człowieka została zaprojektowana po to, by go wspierać, a każdy proces zachodzący w organizmie ma znaczenie. Ten fakt najmocniej przypomina się w chwili porodu. Tutaj wszystko jest ważne, dlatego jeżeli nie ma ku temu przeciwwskazań medycznych, warto rodzić w sposób naturalny.

Dlaczego to tak istotne? W trakcie przechodzenia przez drogi rodne bobas pozbawiony ochrony wód płodowych ma okazję do pierwszego zetknięcia z florą bakteryjną matki. To bardzo ważne! Od tego momentu jego organizm zacznie budować własną kolonię pożytecznych mikroorganizmów.

O co dokładnie chodzi z tymi “dobrymi bakteriami” i więcej na temat wzmacniania jelit u dziecka dowiesz się pod linkiem: https://www.acidolac.pl/brzuszek-i-jelita/budowa-flory-bakteryjnej-u-dziecka

Pamiętaj o kontakcie skóra do skóry!

Równie istotny jest kontakt skóra do skóry bezpośrednio po wyjściu na świat malucha. Noworodek i jego mama budują ze sobą więź psychiczną, a niewidzialne bakterie znowu działają. Ta procedura nabiera szczególnego znaczenia w przypadku cesarskich cięć!

Karm piersią tyle, ile maluch potrzebuje

Jak jeszcze można wzmocnić jelita u dziecka? Nieocenioną rolę odgrywa tu mleko matki! To najlepszy pokarm, który zmienia się wraz z potrzebami bobasa. Oficjalnie zaleca się, by karmić piersią co najmniej przez pierwsze sześć miesięcy po porodzie. Jeżeli w Twoim przypadku nie ma przeciwwskazań do tego, by karmić w naturalny sposób – nie wahaj się, by skorzystać z tej metody!

Nie podawaj dziecku antybiotyków bez wyraźnych wskazań

Co w przypadku jakiegoś schorzenia? Idąc z maluchem do pediatry, pamiętaj o tym, że antybiotyk to lek działający jedynie w przypadku infekcji bakteryjnych, dlatego lekarz nie będzie proponował jego wypisywania w przypadku chorób wywołanych wirusami. Najczęściej stosowane antybiotyki mają szerokie spektrum działania, dlatego sieją spustoszenie wśród flory bakteryjnej malucha. Nie należy ich nadużywać!

Jeżeli już zajdzie konieczność podania takiego preparatu, pamiętaj o równoległym stosowaniu probiotyków! Dzięki nim pożyteczne bakterie żyjące w jelitach Twojej pociechy będą miały szansę odbudować swoje kolonie.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x