Żylaki dolnych są problemami, które dotykają wielu osób, szczególnie w starszym wieku, choć mogą również występować u innych dzieci. Tradycyjne metody leczenia, takie jak działania lecznicze, są skuteczne, ale mogą mieć skutki z końcowego okresu rekonwalescencji i większego zastosowania. W ostatnich latach coraz większa popularność rozprzestrzeniania się laserowego usuwania żylaków, które oferują pacjentom mniej inwazyjne i szybszą alternatywę. W tym artykule omówiono, na czym polega dziesięć działań, jakie są jego zalety oraz jakie mogą być konsekwencje powikłania.

Przebieg laserowego usuwania żylaków

Laserowe usuwanie żylaków, znane również jako EVLT (EndoVenous Laser Treatment), to zabieg minimalnie inwazyjny, który polega na zamykaniu naczyń chorego za pomocą energii lasera. Zabieg ten jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, co oznacza, że ​​pacjent nie musi być hospitalizowany i może być do domu tego samego dnia.

Przebieg postępowania wygląda następująco:

  1. Przygotowanie produktu : Przedtem lekarz wyróżniający się oraz badanie ultrasonograficzne, aby określić stan i określone, które powinny wystąpić. Należy uzyskać dostęp do miejscowego znieczulenia w miejscu, gdzie zostanie wprowadzona sonda laserowa.
  2. Wprowadzenie światłowodu : Przez nacięcie w przypadku wirusa wprowadzonego do żyły wychodzącej ze światławód, który emituje energię laserową. Światłowód jest umieszczony za pomocą ultrasonografii, pozwala na dokładne działanie na chore naczynie.
  3. Emisja energii laserowej : Po umieszczeniu światłowodu, lekarz uruchamiający laser, który emituje światło do wnętrza żyły. Energia ta powoduje podgrzewanie i zamykanie ścian żył, co prowadzi do jej zapadnięcia się. Z ewentualnie organizm naturalnie wchłaniany zamknięte naczynie.
  4. Zakończenie stosowania : Po emisji energii laserowej światłowód jest usuwany, a miejsce wkłucia zostaje opatrunkiem. Zabieg trwa zwykle od 30 do 60 minut, w zależności od zmian żylakowych.

Zalety laserowego usuwania żylaków

Laserowe usuwanie żylaków ma wiele zalet w ramach tradycyjnych metod chirurgicznych. Oto najważniejsze z nich:

  1. Minimalna inwazyjność : W odróżnieniu od klasycznych operacji chirurgicznych, takich jak stripping, EVLT jest zabiegami minimalnie inwazyjnymi, co oznacza dodatkowe ryzyko, które występuje i podstawowe blizny. Nacięcie wykonane w celu zastosowania światłowodu jest bardzo małe, co zmniejsza ryzyko wystąpienia i przyspieszenie gojenia.
  2. Szybki powrót do normalnego działania : działanie laserowe, które usuwa skutki działania. Może to nastąpić już następnego dnia po zastosowaniu. Nie ma zastosowania do rekonwalescencji, co powoduje, że jest to źródło dla osób, które nie mogą być używane na zewnątrz w pracy lub w obowiązkach domowych.
  3. Mniejszy ból po zabiegu : Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co minimalizuje dyskomfort odczuwany przez pacjenta. Po zastosowaniu leku jest zwykle łagodny i można go kontrolować za pomocą leku bez recepty przeciwbólowej.
  4. Wysoka skuteczność : Skuteczność laserowego zamykania żylaków sięga 90-95%, co oznacza, że ​​użytkownicy zapewniający dostęp do jednego działania. W uzasadnieniu skargi może być konieczne powtórzenie zastosowania, ale ogólna metoda ta jest bardzo efektywna.
  5. Estetyczny efekt końcowy : dostęp do danych wejściowych oraz brak dużych nacięć, częstości dostępu, lepszy efekt końcowy, w jasny sposób do pobrania operacji. Niewielkie nacięcie szybko się goi, blizna jest zwykle praktycznie niewidoczna.

Możliwe powikłania

Laserowe usuwanie żylaków jest bezpieczne i uwzględniane z wyłączeniem tradycyjnych metod wyboru, ale nie jest to wykluczone ryzyko. Do przechowywania należącego:

  1. Zasinienia i obrzęki : Po zastosowaniu objawów może wystąpić niewielki ból w miejscu objawowym, który może wywołać objawy zasinienia i obrzęki. znikające w ciągu kilku dni do kilku tygodni.
  2. Przebarwienia skóry : U niektórych pacjentów może wystąpić czasowe przebarwienie skóry w miejscu wykonania. Dostęp jest dostępny po kilku miesiącach.
  3. Zakrzepica żylna : chociaż rzadko, u niektórych pacjentów może wystąpić powierzchowna zakrzepica żył (SVT) lub głęboka zakrzepica żylna (DVT). Ważne jest, aby po zastosowaniu stosować się do zaleceń lekarskich dotyczących ucisku uciskowego oraz unikania długotrwałego unieruchomienia.
  4. Uszkodzenie czucia : W wyniku działania lasera może nastąpić uszkodzenie nerwów, co prowadzi do przejściowego zaburzenia czucia w okolicy operowanej. dostępne w ciągu kilku tygodni.
  5. Nawroty żylaków : Metoda laserowa jest skuteczna, istnieje możliwość nawrotu żylaków, szczególnie jeśli pacjent nie zmienia stylu życia, który umożliwia ich odporność, np. braku aktywności lub natychmiastowego usunięcia czy stania.

Podsumowanie

Laserowe usuwanie żylaków to nowoczesna, minimalnie inwazyjna metoda leczenia, która cieszy się dużą liczbą członków rodziny. Dzięki krótkiemu czasowi rekonwalescencji, wysokiemu określeniu oraz zróżnicowanemu ryzyku określonemu w ramach tradycyjnych metod chirurgicznych, stanowi się alternatywę dla osób walczących z żylakami dolnymi. Mimo że dziesięć działań jest bezpiecznych, warto zwrócić uwagę na szczególne zagrożenia powikłaniami i zawsze konsultować się z doświadczonym narzędziem, aby wybrać kontrolę określoną w indywidualnych potrzebach pacjenta.

Jesteś diagnostą?

Dodaj swoją placówkę!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Diagnozujmy 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x